Latvijā notiks starptautiska konference autoriem un izdevējiem

06/05/2014
IzdrukātNosūtīt

Šī gada 14.maijā, Rīgā, Gētes institūtā (Torņa ielā 1, ieeja no Klostera ielas) norisināsies konference "Kolektīvā autortiesību pārvaldība Latvijā". Pasākums ir veltīts tam, lai izvērtētu tiesību kolektīvā pārvaldījuma situāciju Latvijā kontekstā ar Eiropas likumdošanu un tās attīstības tendencēm. Konferencē būs iespējams satikt pieredzējušas Eiropas ekspertus autortiesību jautājumos, kā arī uzzināt par iespējām un tiesībām saņemt atlīdzību par savu darbu repogrāfisko reproducēšanu*.

Atlīdzība par darbu reprogrāfisko reproducēšanu ir jautājums, kas Latvijā pagaidām nav skatīts rūpīgi, toties lielākajā daļā Eiropas valstu jau gadiem darbojas organizācijas, kas likumdošanas ietvaros gādā, lai par ikvienu darba pavairošanu tā autors un izdevējs saņemtu atlīdzību. Veidi, kā šī atlīdzība tiek iekasēta un sadalīta, dažādās valstīs atšķiras, un konference ir unikāla iespēja iepazīties ar citu Eiropas valstu pieredzi.

Konferencē ar savu pieredzi un zināšanām dalīsies vairāki vadošie autortiesību eksperti – Ingve Sletholms no Norvēģijas apvienības KOPINOR, Samanta Holmena, IFRRO (International Federation of Reproduction Rights Organisation / Starptautiskā Reproducēšanas tiesību organizāciju federācija) Eiropas attīstības komitejas priekšsēdētāja, Īrijas Autortiesību licencēšanas organizācijas rīkotājdirektore, Pjērs Olivjē Leburžē, IFRRO darbinieks un citi. Konferenē uz diskusijām rosinās arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un izdevēju pārstāvji.

Konferenci organizē Latvijā izveidota biedrība LATREPRO kopā ar IFRRO, Gētes institūtu, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Dalība bez maksas. Pieteikties dalībai konferencē var, zvanot pa tālruni 67324518 vai rakstot uz e-pastu birojs@latrepro.lv līdz šī gada 12.maijam ieskaitot. Vietu skaits ierobežots.

KONFERENCES PROGRAMMA (PDF)

 

* Reprogrāfiskā reproducēšana ir darba oriģināla vai kopiju faksimileksemplāru izgatavošana ar jebkura līdzekļa palīdzību fotokopēšanas ceļā, izņemot iespiešanu. Par reprogrāfisku reproducēšanu uzskatāma arī skenēšana vai faksimileksemplāru izgatavošana fotokopēšanas ceļā palielinātā vai samazinātā mērogā.


Informāciju sagatavoja:
Vija Kilbloka
LATREPRO valdes priekšsēdētāja
Tālr.: +371 67324518
E-pasts: birojs@latrepro.lv