Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz E-prasmju nedēļu

04/03/2016
Izdrukāt

No 7. līdz 12. martam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies dažādi izglītojoši E-prasmju nedēļas programmas pasākumi. Tās laikā interesentiem būs iespēja iepazīties ar mazāk zināmajām LNB krājuma daļām, iegūt informāciju par piedāvātajām iespējām bibliotēkā un ārpus tās, un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) profesijām, kā arī apmeklēt atvērtās nodarbības un lekcijas par datorlietotāju drošību un dažādiem tiešsaistes rīkiem ikdienas datorizēto darbību atvieglošanai. Dalība bez maksas.

7. MARTS

 • Mūzika un filmas LNB
  Digitalizēto skaņuplašu spēlēšana bibliotēkā un mājās. Filmu meklēšana bibliotēkas katalogā Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) plkst. 17:00–20:00.
   

8. MARTS

 • Speciālā programmatūra Audiovizuālajā lasītavā
  "Photoshop" un "InDesign". Programmatūras iespēju demonstrācija (fotoattēlu apstrāde un darbs ar maketu) Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) plkst. 14:00–17:00.
   

9. MARTS

 • Atvērtā mācību stunda "Informācijas meklēšana LNB e-resursos"
  Informācijas meklēšana LNB e-resursos (bibliotēkas elektroniskajā katalogā, digitālās bibliotēkas kolekcijās, bibliotēkas sagatavotajās un abonētajās datubāzēs) Uzziņu un informācijas centra lasītavas mācību klasē (Mezonīna stāvā) plkst. 14:00, 15:00 un 16:00.
  Lūdzam reģistrēties: http://ej.uz/info_meklesanu_LNB
   
 • Ceļojums maģiskajā karšu pasaulē
  Visiem, kam interesē savas ģimenes vai dzīvesvietas vēsture. Kļūstiet par novadpētniekiem, atrodiet vecvecāku mājas, uzziniet, kā pirms 100 gadiem sauca vietu, kur dzīvojat. Vēsturisko karšu portāla un karšu digitālo kolekciju demonstrācijas LNB Karšu un ģeotelpiskās informācijas lasītavā (6. stāvā) plkst. 16:00–20:00.
   
 • Mūzika un filmas LNB
  Digitalizēto skaņuplašu spēlēšana bibliotēkā un mājās. Filmu meklēšana bibliotēkas katalogā Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) plkst. 17:00–20:00.
   

10. MARTS

 • Speciālā programmatūra Audiovizuālajā lasītavā
  "Photoshop" un "InDesign". Programmatūras iespēju demonstrācija (fotoattēlu apstrāde un darbs ar maketu) Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) plkst. 14:00–17:00.
   
 • Atvērtā lekcija "Datorlietotāja drošība"
  Šajā lekcijā tiks apskatīti praktiski padomi, kā nodrošināt savu un savas tehnikas drošību: ko drīkst/nedrīkst vērt vaļā e-pastos, kādas lapas apmeklēt un kādu informāciju dalīt, ko darīt ar mobilajām iekārtām un datoriem to lietošanas laikā un pēc tā.
  Lektors Uldis Žimants ar datoriem un tehnoloģijām draudzējas jau vairāk kā 20 gadus, kad skolas datorpulciņā instalēja "Windows 95" no 22 disketēm. Kopš tā laika atradis sev datoros darba rīku un palīgu ikdienā. Pabeidzis maģistra programmu Sociotehnisku sistēmu modelēšanā un nu jau deviņus gadus palīdz stutēt LNB IT infrastruktūru, kā arī māca kursus par tiešsaistes rīkiem un IT drošību. Lekcijas sākums plkst. 17:30. Lūdzam reģistrēties: http://ej.uz/datordrosibu. Uz reģistrācijas anketā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta informācija par pasākuma norises vietu. Pirms lekcijas – informācija arī LNB Reģistratūrā.
   

11. MARTS

 • Karjeras un profesijas izvēles pasākums jauniešiem "Iepazīsti profesiju"
  Telpā -15+ (Mezonīna stāvā) plkst. 15:00. Pasākuma tēma – tikšanās ar profesionāļiem IKT jomā. Ar IKT profesijām iepazīstinās - informācijas tehnoloģiju speciālists Kristaps Skutelis, LNB Tehnoloģiju departamenta speciālists Gvido Sproģis, Web projektu speciālists James Nesbitt no SIA "Wunderkraut Latvia" u.c. šajā jomā strādājošie. Pasākuma gaitā nozares profesionāļi sarunā ar jauniešiem prezentēs jomu, kuru viņi pārstāv. Paredzētas arī atraktīvas aktivitātes jauniešu intereses rosināšanai.
   
 • Mūzika un filmas LNB
  Digitalizēto skaņuplašu spēlēšana bibliotēkā un mājās. Filmu meklēšana kopkatalogā Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) plkst. 17:00–20:00.
   
 • Atvērtā lekcija "Google un citi tiešsaistes rīki ikdienā"
  Lekcijā varēs ielūkoties plašajā tiešsaistes rīku klāstā no Google un citiem izstrādātājiem un to piedāvātajām iespējām - kā bez papildus programmu uzstādīšanas iespējams veidot dokumentus, tabulas, prezentācijas, apstrādāt attēlus, pārveidot datnes, apvienot PDF un citus dokumentus, un citas vērtīgas ikdienas funkcijas interneta pārlūkprogrammā. Lekcijas sākums plkst. 17:30. Lūdzam reģistrēties: http://ej.uz/google_riki_ikdiena. Uz reģistrācijas anketā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta informācija par pasākuma norises vietu. Pirms lekcijas – informācija arī LNB Reģistratūrā.
   

12. MARTS

 • Vikipēdijas darbnīca
  Latvijas mūziķiem veltīto Latvijas Vikipēdijas ierakstu veidošana un papildināšana Konferenču centrā (-1. stāvā) plkst. 10:15–16:45. Lūdzam reģistrēties: http://bit.ly/1KrDqeo
   

E-prasmju nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas "e-Skills for Jobs 2016" un "European Get Online Week 2016" ietvaros. E-prasmju nedēļas aktivitātēs Latvijā iesaistījušies vairāk nekā 150 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā plānoti vairāk nekā 600 pasākumi 98 novados un pilsētās visā Latvijā.

 

Papildu informācija:
Marta Dziļuma
Mūžizglītības projektu koordinatore
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: marta.dziluma@lnb.lv