Latvijas Nacionālā bibliotēka piedalīsies akcijā "Zemes stunda"

28/03/2014
IzdrukātNosūtīt
Latvijas Nacionālā bibliotēka piedalīsies akcijā "Zemes stunda"
Latvijas Nacionālā bibliotēka piedalīsies akcijā "Zemes stunda"
1

­­Izjūtot atbildību pret klimata pārmaiņām un atsaucoties Pasaules Dabas Fonda uzaicinājumam, Latvijas Nacionālā bibliotēkā (LNB) rīt, 29.martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 iesaistīsies vides akcijā "Zemes stunda". Iespēju robežās LNB ēku, tostarp Gaismas pils, iekšējais un ārējais apgaismojums šajā laikā tiks simboliski izslēgts, un bibliotēka aicina arī pārējo sabiedrību pievienoties akcijai savās mājās!

Akcija "Zemes stunda" ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās sestdienas vakarā. Tās laikā dalībnieki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu. Astoņu gadu laikā pasākums kļuvis par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam tiek dota iespēja parādīt savu attieksmi un apņemties uzsākt kādu dabai draudzīgu lietu, ko īstenot ikdienā.

"Zemes stunda" ir iedzīvotāju informēšana, ka klimata pārmaiņas notiek un ikviens ir atbildīgs par to. Katru dienu, katru stundu, ikvienam ir iespēja rīkoties atbildīgāk pret vidi, saudzēt resursus un rūpēties par vides ilgstpēju.

Latvijā ik gadu akcijā piedalās visas lielākās pilsētas, daudzi Latvijas novadi, atbalstu "Zemes stundai" izteikušas valsts augstākās amatpersonas, uzņēmumi, skolas.

Pagājušajā gadā akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 128 valstīs 4 000 pilsētās.

Vairāk par Pasaules Dabas Fondu un "Zemes stundu" iespējams lasīt šeit: www.pdf.lv.

Lasi grāmatas, nāc uz bibliotēku, un esi atbildīgs!

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv