Latvijas Nacionālā bibliotēka saņems Arkādija un Borisa Strugacku kopoto rakstu dāvinājumu

30/04/2015
Izdrukāt
Rakstnieku Arkādija un Borisa Strugacku kopotie raksti. Publicitātes fotogrāfija
Rakstnieku Arkādija un Borisa Strugacku kopotie raksti. Publicitātes fotogrāfija
Rakstnieku Arkādija un Borisa Strugacku kopotie raksti. Publicitātes fotogrāfija
Rakstnieku Arkādija un Borisa Strugacku kopotie raksti. Publicitātes fotogrāfija
1
2

Šī gada 5. maijā plkst. 13:00 par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 11. stāvā viena no vecākajām privātajām izdevniecībām Krievijā – "Terra Fantastica" (Sanktpēterburga) – pasniegs LNB unikālas grāmatas dāvinājumu – rakstnieku Arkādija un Borisa Strugacku kopotos rakstus vienā sējumā. Izdevumā iekļauts paaudžu pasaules skatījums. Dāvinājums uzsver Latvijas un Krievijas pašreizējo un arī turpmāko sadarbību kultūras jomā.

Kopoto rakstu izdevums "In Quarto" formātā ietver pilnīgi visus A. un B. Strugacku kopdarbus. Grāmatas iesējums ir roku darbs, tas darināts no diviem ādas veidiem ar  īpašu iespiešanas tehniku. Grāmatu rotā bareljefs ar Strugacku portretiem, kas veidots no patinētā metāla. Izdevums ir iespiests uz īpaša augstas kvalitātes papīra "Palatina".

Brāļi Arkādijs un Boriss Strugacki ir vieni no ievērojamākiem mūsdienu rakstniekiem. Viņu grāmatas ir ietekmējušas vairākas mūsdienu pētnieku, inženieru un uzņēmēju paaudzes. Strugacku grāmatās ir aprakstīta personīgā brīvība, apgaismība un daiļrade. Izdevniecības pārstāvji pirmo profesionālo pieredzi ieguvuši Latvijā 20. gs. 80. gadu beigās. Tieši tad ar Rīgas privāto izdevniecību "Slovo" (Слово) un "Astral" (Астрал) atbalstu tika izdots A. un B. Strugacku romāna "Ļaunuma apgrūtinātie" (Отягощенные злом) pirmizdevums.

Brāļu Strugacku grāmatas 20. gs. otrā ceturkšņa paaudzei ir gaišās tehnoloģiskās nākotnes iemiesojums, kad planētas Zeme iedzīvotāji apgūst kosmosu, veic zinātniskos pētījumus un rada jauno laikmetīgu mākslu. Šajā nākotnē mīt cilvēki, kuru raksturs un dzīvesveids, pēc autoru domām, ir 20. gs. 60. gadu labāko personību iemiesojums.  

Pasākuma apmeklējums tikai ar ielūgumiem.

Lūdzam ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu. Saistībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē drošības noteikumiem iespējama apmeklētāju drošības pārbaude.

 

Papildu informācija:
Viktorija Moskina
Galvenā speciāliste starptautiskās sadarbības jautājumos
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: viktorija.moskina@lnb.lv