Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apskatāmas "Rīgas Fotomēneša" izstādes

15/05/2014
IzdrukātNosūtīt

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā ēkā Mūkusalas ielā 3 apskatāma amerikāņu fotogrāfes Mērijas Elenas Mārkas (Mary Ellen Mark, 1940) personālizstāde "Amerikas skati". Izstāde, ko organizē ASV vēstniecība Latvijā, norisinās festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2014" ietvaros, un tas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums.

Mērijas Elenas Mārkas darbu izstāde iepazīstina ar klasisku dokumentālā foto tradīciju, kurā robežojas un pārklājas fotožurnālistika un subjektīvais dokumentālisms. Pazīstamāko sēriju uzmanības centrā ir sociāli jūtīgas sabiedrības grupas.

Izstāde LNB būs apskatāma līdz 20.jūnijam darbdienās no pulksten 16:00 līdz 19:00, brīvdienās no 13:00 līdz 16:00. Ieeja brīva.

Savukārt piektdien, 16.maijā, plkst. 18:00, jaunās bibliotēkas ēkā norisināsies atpazīstamā franču fotomākslinieka Antuāna Dagatas publiskā lekcija, kurā viņš stāstīs par saviem darbiem un atbildēs uz skatītāju jautājumiem. Arī šis pasākums ir "Rīgas Fotomēneša" notikums, rīkots sadarbībā ar ar Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivālu"Tête-à-Tête 2014”. Ieeja lekcijā ir bez maksa, tā tiks aizvadīta angļu valodā.

Izstādes un lekcijas apmeklētājiem ieeja no Valguma ielas caur dienesta ieeju. Pie ieejas apmeklētājiem ir jāiepazīstas ar drošības noteikumiem un jāreģistrējas. Paralēli iepriekšminētās izstādes norises vietā līdz 20. jūnijam būs skatāma Ivetas Vaivodes personālizstāde "Klēpis". 30. maijā pulksten 18.00 LNB Iveta Vaivode kopā ar citiem latviešu fotogrāfiem uzstāsies ar publisku lekciju par savu daiļradi.

 

Papildu informācija par "Rīgas Fotomēneša" pasākumiem LNB: http://www.rigaphotomonth.com/