Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Ludzas dienas

13/05/2013
IzdrukātNosūtīt
Ordeņa pilsdrupas - Ludzā. Foto no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma
Ordeņa pilsdrupas - Ludzā. Foto no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma
1

15. maijā plkst. 13.00 – 17.30 K. Barona ielā 14, turpinot novadu dienu tradīciju, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), Ludzas novada pašvaldība un Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka rīko Ludzas dienas, lai atklātu Ludzas novada kultūrvēsturisko šarmu, ievērojamu novadnieku darbību (īpaši izceļot kinorežisora Herca Franka devumu), senās amatniecības tradīcijas un uzņēmējdarbības uzplaukumu.

Ludzas novadnieki sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku ieplānojuši plašu programmu, kurā piedāvās izstādi par Ludzu no LNB krājumiem un divas foto izstādes par Ludzu, būs skatāmi arī fragmenti no Ludzas novadnieka ievērojamā kinorežisora Herca Franka filmām. Apmeklētājiem savas prasmes rādīs Ludzas amatnieki, ar muzikālām intermēdijām visus priecēs Tihovsku ģimene un Folkloras kopa "Rīkšova". Ludzas uzņēmēji sagatavojuši arī prezentācijas par Ludzas novada attīstību un tūrisma iespējām. Klātesošos Ludzas novada dienās uzrunās un ar viesiem diskutēs LNB direktors Andris Vilks, Ludzas novada priekšsēdētāja Alīna Gendele un Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore Inta Kušnere.

Ludzas novads ir pierobežas novads un atrodas Latgales reģiona austrumu daļā, pamatoti uzskatāms par vārtiem starp austrumiem un rietumiem. Ezeriem un mežiem bagāto zemi senās ciltis par savu apmetnes vietu izvēlējās jau 1. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Par to liecina 14 apmetnes, vairāk nekā 25 pilskalni un aptuveni 70 kapukalni. Rakstos Ludzas vārds pirmo reizi minēts 1177. gadā. Ludzas novada teritorijā atrodas daudz kultūrvēsturisku pieminekļu – Ludzas viduslaiku pilsdrupas, Tadeuša kapela un zvanu tornis, Māras zemes karalienes statuja, Ludzas katoļu baznīca un citi.

 

Informāciju sagatavoja:
Velta Knikste
Galvenā bibliotekāre
Izstāžu nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: velta.knikste@lnb.lv