LNB būvlaukumu apmeklē Izraēlas Nacionālās bibliotēkas direktors

21/08/2012
IzdrukātNosūtīt
Attēlā (no kreisās): LNB direktora asistente Viktorija Moskina, Orens Veinbergs, LNB arhitekte Nita Apsīte
Attēlā (no kreisās): LNB direktora asistente Viktorija Moskina, Orens Veinbergs, LNB arhitekte Nita Apsīte
1

Ceturtdien, 16. augustā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukumu apmeklēja Izraēlas Nacionālās bibliotēkas direktors Orens Veinbergs (Oren Weinberg). Viņš Latvijā ieradās pirmo reizi un viņa vizītes mērķis galvenokārt bija LNB jaunās ēkas apmeklējums. Arī Izraēlas Nacionālā bibliotēka pēc vairākiem gadiem tiks pie jaunas ēkas – šobrīd norisinās konkurss par bibliotēkas arhitektonisko risinājumu.

Ierodoties būvlaukumā, Orens Veinbergs bija pārsteigts par kārtību, kāda tur valda, kā arī labo būvstrādnieku darba organizāciju. Viņš teica atzinīgus vārdus gan par rūpēm saistībā ar darbinieku un apmeklētāju drošību, gan patīkamo un darbīgo atmosfēru. Direktoru interesēja ēkas plānojums, telpu un lasītāju vietu skaits un izvietojums, kondicionēšanas sistēmas, infrastruktūras jautājumi, tāpat arī grāmatu restaurācijas un digitalizācijas procesi.

Īpaši neparasts Veinberga kungam šķita krātuves izvietojums – tā LNB jaunajā ēkā izvietota pašā centrā, sākot ar trešo līdz pat devītajam stāvam. Izraēlas Nacionālajā bibliotēkā krātuvi plānots izvietot pazemē, taču LNB situācijā, kā skaidroja LNB pārstāvji, šāds risinājums būtu riskants gruntsūdeņu un Daugavas ūdens līmeņa neprognozējamo svārstību dēļ. Savukārt tā kā Izraēlas Nacionālā bibliotēka atrodas Jeruzālemē un tās apkārtnē daba ir tuksnešaina, tad gruntsūdeņu un upju tuvums ēku pamatiem nedraud.

Kopumā Izraēlas Nacionālās bibliotēkas direktors bija ļoti gandarīts par vizīti jaunajā LNB ēkā,  sirsnīgi apsveica ar jau paveikto milzīgo darbu un novēlēja pēc iespējas drīzāk atvērt jauno bibliotēku lasītājiem.