LNB notiks literatūras festivāla "Prozas lasījumi 2014" pasākumi

20/11/2014
IzdrukātNosūtīt
LNB notiks literatūras festivāla "Prozas lasījumi 2014" pasākumi
LNB notiks literatūras festivāla "Prozas lasījumi 2014" pasākumi
1

No 2014. gada 2. līdz 7. decembrim Rīgā norisināsies literatūras festivāls "Prozas lasījumi 2014", kas pulcēs gan lasītāju iecienītus Latvijas rakstniekus, gan jaunos autorus, kā arī īpašus ārvalstu viesus. Literāti uzstāsies ar prozas darbu un tulkojumu lasījumiem dažādās Rīgas vietās – kafejnīcās, izstāžu galerijās, koncertzālēs, u.c. vietās.

Jau ierasts, ka decembra sākumu Rīgā iezīmē vienreizēja Latvijas rakstošo autoru satikšanās un dalīšanās ar jaunākajiem darbiem literatūras festivālā "Prozas lasījumi". Šogad festivāls norisināsies jau deviņpadsmito reizi, rakstniekiem uzstājoties ar nesen tapušu prozas darbu publiskiem lasījumiem un gūstot pirmos nepastarpinātos iespaidus no klausītāju puses. Katru priekšnesumu vērtēs nozares profesionāļu un alternatīvā žūrija, veiksmīgāko jaundarbu autoriem festivāla noslēgumā piešķirot balvas.

Sešās festivāla dienās notiks desmit pasākumi – līdztekus pazīstamu Latvijas autoru priekšlasījumiem, norisināsies arī divi ārvalstu viesiem veltīti pasākumi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) "Gaismas pils" telpās, kā arī jauno literātu lasījumi no Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē esošās Kultūras programmas "Literārā Akadēmija". Tāpat ir padomāts par atsevišķu pasākumu jaunajiem prozas lasītājiem un tiem, kas vēl aizvien jūt sevī bērnu.

Festivālu atklās 2. decembrī plkst. 18:00 koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" rakstnieku Noras Ikstenas, Māras Zālītes, Arvja Kolmaņa, Aivara Eipura un Kurzemes prozas lasījumu laureāta lasījumi. "Kurzemes prozas lasījumu" konkursā jau piekto gadu tika aicināti piedalīties Kurzemes reģiona prozas darbu autori. To lasījumi norisināsies 29. novembrī Ventspilī. Šī gada konkursa uzvarētāji piedalīsies divos festivāla "Prozas lasījumi" pasākumos Rīgā.

PROGRAMMA (PDF)

Festivāla vadmotīvu šogad veido scenogrāfa Uģa Bērziņa izstrādātā vizuālā identitāte, kurā proza ieguvusi fiziskas vietas veidolu. Proza kā iztēlota pasaule pieprasa citus spēles, uzvedības un domāšanas noteikumus, kuru robežas noteiks katrs nākamais autors. Ikkatrs Prozas lasījumu pasākums būs kā pieturas punkts ceļā uz šo nosacīto pasauli.

Vairāk par visiem festivāla pasākumiem iespējams uzzināt festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv un sociālajos medijos.

Žūrijā šogad darbosies literatūrzinātniece un profesore LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļā Ieva Kalniņa; tulkotāja, žurnāliste un redaktore Ieva Lešinska-Geibere; dzejnieks, tulkotājs un literatūras žurnāla "Latvju Teksti" redaktors Guntars Godiņš; publicists, filozofs, rakstnieks, tulkotājs un interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins; kā arī Jānis Oga – Latvijas literatūras centra direktors. Paralēli profesionālajai žūrijai, autorus vērtēs arī alternatīvā žūrija – Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes otrā un trešā kursa baltu filoloģijas-literatūrzinātnes studenti.

Festivāls “Prozas lasījumi” kopš 1995. gada notiek decembra sākumā. Tas ir ikgadējs pasākums, kurš no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no visas pasaules. „Prozas lasījumi” laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.

2015. gadā festivāls svinēs apaļu 20 gadu jubileju.

Festivālu organizē Latvijas Literatūras centrs ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieejas visos pasākumos BEZ MAKSAS.

 

Vairāk informācijas:
facebook.com/ProzasLasijumi
twitter.com/ProzasLasijumi
www.prozaslasijumi.lv

Latvijas Literatūras centrs
E-pasts: prozaslasijumi@gmail.com
Tālr.: +371 29145879