LNB skatāma britu rakstniekam Kadzuo Išiguro veltīta krājuma izlase

23/10/2017
IzdrukātNosūtīt

2017. gada Nobela balva literatūrā piešķirta japāņu izcelsmes britu rakstniekam Kadzuo Išiguro (Kazuo Ishiguro). Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) līdz 30. novembrim var iepazīties ar Kadzuo Išiguro veltītu LNB krājuma izlasi, ko veido rakstnieka sarakstītās grāmatas un apcerējumi par viņa daiļradi.

"Viņa romāniem ir liels emocionālais spēks, tie atklāj mūsu iluzoro sajūtu bezdibeņu saistību ar pasauli," rakstīts balvas piešķiršanas pamatojumā.

Britu ordeņa kavalieris Kadzuo Išiguro ir dzimis Japānā, Nagasaki 1954. gadā, taču piecu gadu vecumā ar ģimeni pārcēlies uz Apvienoto Karalisti, studējis Kentas Universitātē un Austrumanglijas Universitātē. Išiguro ir viens no atzītākajiem mūsdienu angliski rakstošajiem autoriem, četras reizes nominēts Mena Bukera balvai, ko arī saņēmis 1989. gadā par romānu "Dienas atlikusī daļa" ("The Remains of the Day"). Rakstnieks ir Karaliskās Literatūras biedrības Vinifredas Holtbijas piemiņas godalgas, Vitbreda labākās gada grāmatas balvas un "Premio Scanno", kā arī Čeltenhamas balvas laureāts. 2008. gadā laikraksts "The Times" viņu ierindojis 50 izcilāko britu rakstnieku topā.

Išiguro sarakstījis astoņas grāmatas, kuras tulkotas vairāk nekā 40 valodās. Viņa slavenākie romāni "Dienas atlikusī daļa" un "Neļauj man aiziet" ("Never Let Me Go") izmantoti arī filmās.

DARBA LAIKI
P.-Pk. 9.00–20.00
S.-Sv. 10.00–17.00

 

Papildu informācija:
Inga Vovčenko
Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67806123
E-pasts: inga.vovcenko@lnb.lv