Mākslinieki uzrunā sabiedrību par invaliditāti izstādē "Drosme būt"

01/11/2019
IzdrukātNosūtīt
Rūdolfa Daiņa Šmita darbs "Pieskaries man"
Rūdolfa Daiņa Šmita darbs "Pieskaries man"
1

13. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centra vestibilā (-1. stāvā) tiks atklāta mākslas izstāde "Drosme būt". Izstādē ar darbiem piedalās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieki, caur gleznām stāstot par cilvēcību un spēku, un dažādu emocionālu šķēršļu pārvarēšanu. Izstāde būs aplūkojama līdz 19. decembrim. Ieeja bez maksas.

Izstāde "Drosme būt" ir mākslas izstādes un semināru, diskusiju vakaru kopums, kuras galvenā tematika ir sabiedrības uzmanības pievēršana jautājumiem par cilvēkiem ar invaliditāti, un tiem, kurus skar invaliditāte, lai veicinātu sapratni, kliedētu aizspriedumus un negatīvos stereotipus, kā arī veicinātu integrāciju un sabiedrības vienotību. Sešu nedēļu garumā mākslinieki sadarbosies ar nevalstiskajām organizācijām, lai runātu par invaliditāti un ar to saistītiem jautājumiem mākslas izstādes ietvaros.

Cilvēki ar invaliditāti nereti tiek asociēti ar vājumu, nespēku un slimību, bet patiesībā viņi ir apveltīti ar cīņassparu, gribasspēku un neatlaidību sāpju un nespēka tuvumā.

"Cilvēki ar invaliditāti bieži saskaras ar nošķirtību un izolētību, tādēļ, manuprāt, īpaši svarīgs ir integrācijas jautājums. Mēs ticam, ka diskusijās, aplūkojot šos jautājumus no neierasta skatu punkta, mēs spētu kliedēt stereotipus un stigmu, kas ietver invaliditāti, tādējādi veicinot sabiedrības integrēšanos un kopējo emocionālo veselību," stāsta izstādes kuratore Madara Lazdiņa.

Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja apmeklēt seminārus:

15. novembrī plkst. 17.00 Baiba Baikovska – "Vai invaliditāte var būt stilīga iespēja?"
11. decembrī plkst. 18.00 Katie Leatherwood – "Aktīvs dzīvesveids un invaliditāte"
17. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Paralimpiskā komiteja – "Atklāj sevi caur sportu"
18. decembrī plkst. 18.00 Apvienība "Apeirons" – "Cilvēku savstarpējā komunikācija un saskarsme"

Izstādē ar mākslas darbiem piedalās: Daina Deksne Gundersen, Kaja Hiiemaa (Igaunija), Tiia Jarvpold (Igaunija), Piret Jurgenson (Igaunija), Čārlzs Deivids Kellijs, Ailita Kuka, Vilen Kunnapuu (Igaunija), Rainer Kurm (Igaunija), Tea Lemberpuu (Igaunija), Vita Lukstiņa, Mareks Odumiņš, Kaire Olt (Igaunija), Lauma Palmbaha, Anna Pommere, Lāsma Prauliņa, Krista Sokolova (Igaunija), Sven-Erik Stamberg (Igaunija), Rūdolfs Dainis Šmits, Sanda Undzēna, Ain Vares (Igaunija), Geda Zyvatkauskaite (Lietuva).

Sadarbības partneri: Rīgas Dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Paralimpiskā komiteja, Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv