Meditācija lielpilsētas iedzīvotājiem kopā ar Mārci Auziņu

22/11/2017
Izdrukāt
Mārcis Auziņš. Publicitātes foto
Mārcis Auziņš. Publicitātes foto
1

29. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Klusuma un meditācijas istabā (4. stāvā) notiks meditācijas nodarbība lielpilsētas iedzīvotājiem kopā ar Latvijas Universitātes (LU) profesoru Mārci Auziņu.

Ieeja bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

Meditācija kā garīgās prakses veids ir pazīstama praktiski visās pasaules reliģijās – hinduismā, budismā, kristietībā un islāmā. Uzskaitījumu varētu turpināt. Taču mūsdienās ar meditāciju cilvēki nodarbojas arī ārpus reliģiskām tradīcijām, padarot to par daļu no savas lielpilsētas iedzīvotāja ikdienas.

Šajā meditācijas reizē M. Auziņš dalīsies savā pieredzē, kā savienot veiksmīgu profesionālu karjeru, pienākumus ģimenē un sabiedrībā ar regulāru un nopietnu meditācijas praksi. Pirms praktiskās meditācijas tiks runāts gan par to, kā praktiski meditēt, kādas ir meditācijas tehnikas, gan par to, ko no meditācijas sagaidīt un ko no tās gaidīt nevajadzētu.

LU profesors Mārcis Auziņš pēc profesijas ir fiziķis. Viņš strādā kvantu fizikas jomā un ir vairāk nekā simts zinātnisko rakstu autors, kas publicēti pasaules vadošajos nozares žurnālos. Uzrakstījis divas monogrāfijas, kas izdotas Cambridge University Press un Oxford University Press izdevniecībās. Savas karjeras laikā dzīvojis un strādājis ļoti dažādās pasaules malās – Ķīnā un Taivānā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Anglijā, Izraēlā un Vācijā. Tāpat mācījies Tibetas budistu institūtā Kalifornijā. Apguvis gan budistu, gan arī kristīgo meditāciju, izgājis psihoanalīzi pie šā virziena aizsācēja Latvijā – Arkādija Panca.

2017. gada sākumā LNB izveidota Klusuma un meditācijas istaba – vieta pilsētā un bibliotēkā, kur cilvēkiem ikdienas steigā rast mieru iekšējam klusumam un meditācijai. Projektu īsteno LNB sadarbībā ar biedrību "Simboli un Riti".

Klusuma un meditācijas istaba LNB darba laikā ir pieejama ikvienam bibliotēkas apmeklētajam, un tajā regulāri tiek rīkoti izglītojoši sarunu cikli, ko papildina ar meditāciju saistīti tematiskie pasākumi. Vienlaikus šeit pieejama literatūra par meditāciju.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67716235
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv