Nacionālā bibliotēka iekļauta slēpņošanas sacensību „Mega Riga 2014” maršrutā

11/07/2014
IzdrukātNosūtīt
1

No 11. līdz 13. jūlijam Rīgā pulcējas slēpņošanas jeb geocaching  piekritēji no visas pasaules, lai piedalītos slēpņotāju notikumā „Mega Riga 2014”. 

Šī gada pasākuma moto ir "Atklāj Rīgas krāsas!". Tas tiek organizēts kā draudzīga sacensība, kuras laikā dalībniekiem būs jāapceļo dažādas Rīgas vietas, jāiepazīst to īpašā aura un jāizpilda dažādi atraktīvi uzdevumi. Maršrutā iekļauti gan Rīgas parki, gan muzeji, gan populāri tūrisma objekti, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka – Gaismas pils (12. jūlijā). Slēpņotāji nonāks gan Grīziņkalnā, gan Maskavas forštatē, gan Pārdaugavā. 

"Mega Riga 2014" ir Latvijas slēpņošanas entuziastu jau otrais organizētais pasākums, kura galvenais mērķis ir popularizēt slēpņošanu kā jebkuram vecumam piemērotu nodarbošanos un rādīt Rīgu kā slēpņotājiem draudzīgu un viesmīlīgu pilsētu.
 

Uzziņai:
Slēpņošana ir brīvā laika pavadīšanas nodarbe, spēle, kur brīvā dabā tiek meklēti "dārgumi", un tajā var iesaistīties jebkura vecuma un pieredzes cilvēki (bieži vien pat ģimenes). Spēlētāji mēģina atrast noslēptus konteinerus, kas tiek saukti par slēpņiem (cach), izmantojot globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) ierīces vai viedtālruņus. Pēc tam tiešsaistē, mājaslapā www.geocaching.com dalībnieki dalās pieredzē par apslēpto objektu meklējumiem ar citiem spēlētājiem. Slēpņošana nav ierobežota nedz laikā, nedz telpā. Tā kā pasaulē ir vairāki miljoni  slēpņu, tad šī sacensība kļūst par aizraujošu piedzīvojumu ikvienā pasaules malā. Meklējamos slēpņus veido paši spēles dalībnieki.

Interesanti, ka rūdītiem slēpņotājiem piemēroti slēpņi ar paaugstinātas grūtības pakāpi – tie var būt desmitiem kilometru gari pārgājieni, kāpšana klintīs vai kokos, izmantojot  speciālu ekipējumu utt.

Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kuras robeža ir iezīmēta slēpņošanas kartē, jo entuziastu grupa 2012.   gada rudenī izveidoja 300 slēpņus apkārt visai Latvijai. 

Vairāk par pasākumu: www.megariga.lv ! 

 

Informāciju sagatavoja
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv