Nacionālā bibliotēka izsludina Rainim un Aspazijai veltītu konkursu jaunajiem lasītājiem

27/02/2015
IzdrukātNosūtīt
Nacionālā bibliotēka izsludina Rainim un Aspazijai veltītu konkursu jaunajiem lasītājiem
Nacionālā bibliotēka izsludina Rainim un Aspazijai veltītu konkursu jaunajiem lasītājiem
1

Atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadskārtu, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļu) rīko "Plašā Apvāršņa konkursu" jaunajiem lasītājiem. Tā galvenais temats ir Raiņa un Aspazijas darbi, idejas un dzīvesstāsti, kuri tiks aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Konkursam var pieteikties līdz 9. martam.

Konkursa nolikums (PDF)
Elektroniskā pieteikuma anketa

"Plašā Apvāršņa konkurss" ļaus pulcēt lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus.

Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

Konkurss notiks 3 kārtās: februārī bibliotēkas un skolas saņems 1. kārtas uzdevumus un apstiprinās savu vēlmi piedalīties; martā dalībnieki patstāvīgi rīkos konkursa 1. kārtu savās bibliotēkās un skolās; aprīlī notiks 2. kārta – reģionālie konkursi Balvos, Cēsīs, Talsos, Salaspilī un Bauskā, bet maijā – fināls Rīgā.

Bibliotēkām, kuras darbojas nacionālajā lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu un jauniešu žūrija" un kurās ir izveidojušās aktīvas jauno lasītāju grupas, "Plašā Apvāršņa konkurss" ir laba iespēja aizpildīt nepieciešamību pēc kopīgiem uzdevumiem un pasākumiem "Bērnu un jauniešu žūrijas" darbības starplaikā.

"Plašā Apvāršņa konkursa" ideju radījusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Tā šogad veidos arī pasākuma saturu.

Konkursu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jūrmalas, Balvu, Cēsu, Talsu, Salaspils un Bauskas pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonds.

Konkursa informatīvie atbalstītāji: portāls "TVNET", interneta žurnāls "Satori", Latvijas Radio raidījums "Kultūras Rondo".

 

KONTAKTI:

Dalībnieku reģistrācija:
Ilze Čilipāne
LNB Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre
Tālr.: 67716039
E-pasts: ilze.cilipane@lnb.lv

Projekta publicitāte:
Alīse Nīgale
IBBY Latvijas nodaļas kopvede
Tālr.: 29158438
E-pasts: limze@lielsmazs.lv

Reģionālie konkursi:
Silvija Tretjakova
LNB Bērnu literatūras centra vadītāja
Tālr.: 29492456
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv

Saziņai ar medijiem:
Augusts Zilberts
LNB Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

 

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons). Atvainojamies par neērtībām!