Nacionālā bibliotēka sāk aizraujošu vasaras lasīšanas maratonu „Bērnu un jauniešu žūrija 2013”

17/06/2013
IzdrukātNosūtīt
1
2

Arī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs, sadarbojoties ar publiskajām un skolu bibliotēkām, vietējām pašvaldībām un atbalstītājiem, īsteno jau 2001. gadā sākto iniciatīvu Bērnu un jauniešu žūrija. 547 Latvijas bibliotēkās un 38 latviešu diasporas centros pasaulē bērniem, jauniešiem, viņu vecākiem un vecvecākiem ir iespēja iesaistīties lasīšanas veicināšanas programmā. Lielās nacionālās lasīšanas kampaņas dalībnieki ir ap 17 000 bērnu un vairāk nekā tūkstotis pieaugušo.

No LNB Bērnu literatūras centra Tērbatas ielā 75 uz Latvijas novadiem aizceļo simtiem grāmatu sainīšu kopā ar plakātiem un grāmatzīmēm. 7 izdevniecību – Jāņa Rozes apgāda, Jumavas, liels un mazs, Lietusdārzs, Omnia Mea, Zvaigzne ABC, Mansards grāmatas pēc rūpīgas atlases nokļuvušas kolekcijā, ko savukārt izvērtēs daudzu tūkstošu lasošo iedzīvotāju žūrija.

2013. gada kopējais VKKF un Kultūras ministrijas finansējums šim uzdevumam ir 65 tūkstoši latu, kam programmas gaitā pievienojas divas reizes lielāki pašvaldību līdzekļi. Pagājušajā gadā tieši vietējā līdzfinansējuma apjoms pārsniedza 157, 6 tūkstošus latu, tas ļāva bibliotēkām īstenot interesantus pasākumus, kur katrs bērns – "Bērnu un jauniešu žūrijas" lasītājs – varēja gan lasīt jaunākās grāmatas, gan saņēma dažādas balvas, gan arī varēja piedalīties diskusijā, teātra izrādē vai ekskursijā.

LNB Atbalsta biedrības organizētā akcija "Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa" piesaistīja vēl 16 389 latus grāmatu iegādei trūcīgākajām pašvaldībām. 

Tāpat kā 2012. gadā, arī šogad lasīt aicināti bērnu vecāki – no 29 žūrijas vērtēšanai piedāvātajām grāmatām kolekcijā iekļauti 5 pieaugušajiem domāti darbi. 2012. gadā "Vecāku žūrijā" sāka darboties 1324 dalībnieki, diemžēl vīriešu skaits nepārsniedza 20. Lai bērniem apliecinātu, ka arī tēvi un vectēvi lasa, kā arī mudinātu abus vecākus iesaistīties kopīgā ģimenes lasīšanā, šogad īpašs konkurss iecerēts tieši tēviem un vectēviem – vērtīgu žurnālu un laikrakstu abonementu izloze.
 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bērnu literatūras centra vadītāja
"Bērnu un jauniešu žūrijas" koordinatore
Tālr.: 29492456
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv