Nacionālajā bibliotēkā ar lekciju uzstāsies Svens Birkerts

28/04/2015
Izdrukāt
Svens Birkerts. Publicitātes fotogrāfija
Svens Birkerts. Publicitātes fotogrāfija
1

Šī gada 6. maijā plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē notiks ievērojamā amerikāņu literatūrkritiķa un esejista Svena Birkerta lekcija "Bibliotēkas mainīgā pastāvība" (The Changing Constancy of the Library). Lekcija notiks angļu valodā. Ieeja bez maksas.

Savā priekšlasījumā S. Birkerts vērsīs uzmanību uz būtiskajām izmaiņām, kas skārušās vārdus un jēdzienus, to skaitā izpratni, kas ir bibliotēka un kādām ir jābūt tās funkcijām. S. Birkerts uzskata, ka bibliotēkām ir jāpārvērtē sava pastāvēšanas jēga un jānoskaidro, kā tās kalpo saviem lietotājiem laikā, kad mūsu komunikācijas un informācijas glabāšanas veidi nepārtraukti mainās. Lekcija sniegs ieskatu, kādi varētu būt bibliotēkas attīstības virzieni un kāpēc ir svarīgi, lai bibliotēka kļūst ne tikai par noteiktu pakalpojumu sniedzēju, par funkciju kopu, bet par simbolu.

Svens Birkerts ir daudzu grāmatu, eseju un rakstu autors, literārā žurnāla "AGNI" redaktors. Plašu popularitāti S. Birkerts ir ieguvis pēc grāmatas "Gūtenberga elēģijas" (The Gutenberg Elegies: The Fate of Reading in an Electronic Age, 1994) publicēšanas pirms vairāk nekā divdesmit gadiem. Šis darbs  rosināja diskusijas par "digitālās kultūras" iespaidu uz izmaiņām grāmatu lasīšanas paradumos.

S. Birkerta lekcija notiek akadēmisko lasījumu cikla "21. gadsimta saturs" ietvaros. Tajā Eiropā un pasaulē atzīti nozaru eksperti aicina iedziļināties sabiedrībai svarīgos kultūrvēsturiskos un kultūrpolitiskos jautājumos, kas skar gan Eiropas kultūras vēsturi, gan mūsdienās notiekošos sociālos un kultūras procesus.

Akadēmisko lasījumu cikls ir projekta "1514.Grāmata.2014" saistīta daļa, kas notiek ar nodibinājuma "Rīga 2014”"un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstu.

Ierodoties uz lekciju, lūgums ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu.

 

Papildu informācija:
Gustavs Strenga
Vadošais pētnieks
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: gustavs.strenga@lnb.lv