Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi "Dzejas brauciens"

09/09/2014
IzdrukātNosūtīt
Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi "Dzejas brauciens"
Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi "Dzejas brauciens"
1

Šodien, 9.septembrī, plkst. 19:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 3.stāvā notiks ceļojošās izstādes "Dzejas brauciens" atklāšana un lasījumi.

Izstāde sniedz informatīvu un vizuālu ieskatu par projektu "Dzejas brauciens". Tās apmeklētājiem būs iespēja aplūkot mākslinieces Alisas Javitsas (Somija) fotogrāfijas un video filmu no 2011.gada brauciena, izšķirstīt albumu, kurā apkopotas fotogrāfijas no iepriekšējo gadu braucieniem, kā arī noklausīties to dalībnieku dzejoļus pašu lasījumā. Apskatei izliktas arī dzejnieku grāmatas oriģinālvalodā un tulkojumos Dzejas brauciena dalībvalstu valodās. Izstādes dizainu veidojis Jorens Godiņš.

Pasākumā piedalīsies dzejnieki: Heli Lāksonena (Somija), Contra un fs (Igaunija), Jenni Kallionsivu (Somija), kā arī Inga Gaile, Ingmāra Balode, Anna Auziņa, Kārlis Vērdiņš, Eduards Aivars, Valts Ernštreits, Arvis Viguls. Notikumu vadīs dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš.

Ieeja bezmaksas.

"Dzejas brauciens" ir daudzvalodu literārs projekts. Pasākuma ideja radās 2006.gadā, un projekta iniciatori bija Somijas Institūts un Latvijas vēstniecība Tallinā. Somijas Institūts darbojās kā "Dzejas brauciena" barvedis, bet šajā projektā tiek iesaistīti arī citi sadarbības partneri. To rīko G. Godiņš un J. Kallionsivu.

No 2006. līdz 2010.gadam mobilais dzejas festivāls noticis Igaunijā, Latvijā un Somijā, braucienos piedalījušies dzejnieki no trim Baltijas valstīm. Bet kopš 2011.gada "Dzejas brauciens" ir paplašinājies, jo kā dalībvalsts tika uzaicināta Zviedrija. 2014.gadā Zviedriju nomainīs Norvēģija. 

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv