Nacionālajā bibliotēkā atklās līdz šim vērienīgāko Hardijam Lediņam veltīto izstādi

05/11/2015
Izdrukāt
Publicitātes fotogrāfija
Publicitātes fotogrāfija
1

Šī gada 12. novembrī plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva izstāžu zālēs tiks atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izstāde "Lediņš. Starp to un kaut ko citu". Tā  piedāvās iepazīties ar Hardija Lediņa radošo darbību un tai radniecīgu izpausmju lauku mūsdienu mākslā. Ekspozīcija apskatāma līdz 30. decembrim.

Izstādē "Lediņš. Starp to un kaut ko citu" būs iespēja aplūkot Hardija Lediņa un Jura Boiko radītos samizdatus "Zirgābols", "WCZLS" un dadaiski rotaļīgo absurda romānu "ZUN", noklausīties studijas "Seque" un "Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcas" mūzikas ierakstus, kā arī iepazīties ar performanču un izstāžu koncepcijām un dokumentācijām. Izstādē būs skatāma arī plaša Lediņa videodarbu retrospektīva.

Paralēli izstāžu zālēm vairākos LNB stāvos tiks eksponēti šī brīža Latvijas jauno autoru darbi, kuros saskatāmas Lediņa muzikālās, performatīvās vai estētiskās iezīmes un citāti. "Ja jārunā par Lediņa mākslu, neizbēgami jāmin arī virkne citu radošu personību. Tādēļ Lediņa arhīva retrospekcija saaužas ar šobrīd strādājošu un viņam radniecīgu jauno autoru darbiem. Mūsdienu klātbūtne padara Lediņa pagātni laikmetīgu," skaidro izstādes kuratore Līga Lindenbauma.

Izstādi atklās "Gas of Latvia" līdera Andra Indāna un mākslinieces Lauras Prikules performance. Izstādes laikā trīs performanču ciklu piedāvās Sabīne Moore, bet Lauras Prikules un Evas Vēveres radošā dueta "Poētiskais robotisms" instalācijas būs izvietotas pa LNB stāviem. Izstāžu zālē būs apskatāmas mākslinieces Gundegas Evelones performanču dokumentācijas, Maijas Kurševas kolāžas un "Bolderājas grupas" sociālā aktīvisma akciju hronika. Mākslinieku apvienības "Klīga" procesuālais objekts "koncentriņš" tiks transformēts visas izstādes garumā, 30. decembrī – pēdējā izstādes dienā – noslēdzot to ar performanci.

Izstādi papildinās plaša saistīto notikumu programma – performances, sociālā aktīvisma darbnīca Bolderājā, ekskursijas ar izstādes kuratori Līgu Lindenbaumu un leģendārās izstādes "Rīga-latviešu avangards" kuratores Barbara Štrakas lekcija un diskusija "Vai Hardijs Lediņš ir iekļuvis Latvijas laikmetīgās mākslas kanonā?".

Izstādi rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, izstādes kuratore ir Līga Lindenbauma. Izstāde un tās paralēlā programma notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable foundation, ES programmas "Radošā Eiropa" un LR Kultūras ministrijas atbalstu.

Izstādes darba laiks:
Ot.- Pk. 12:00-19:00, S., Sv. 11:00-17:00

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem 3 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 1 EUR
Invalīdiem, uzrādot apliecību, bez maksas

 

Papildu informācija:
Alise Ziemule
Tālr.: +371 28698778
E-pasts: alise.ziemule@lcca.lv
www.lcca.lv
www.facebook.com/LMC.LV