Nacionālajā bibliotēkā atklāta Jāzepa Pīgožņa jubilejas izstāde "Krāsas un līnijas"

16/09/2014
IzdrukātNosūtīt
Jāzeps Pīgoznis. Dārzs maijā
Jāzeps Pīgoznis. Dārzs maijā
1

No 16. septembra Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā ir skatāma latviešu mākslinieka Jāzepa Pīgožņa (1934–2014) jubilejas izstāde "Krāsas un līnijas". Tā būs aplūkojama līdz 4. oktobrim.

Tās ir krāsas dabā, krāsas mūsos, krāsas uz audekla un uz papīra. Krāsas ar nozīmi "noskaņas" un ar nozīmi "raksturojums". Līnijas starp zemi un debesīm, dzīves līnijas, sižeta līnijas, līnijas kā vaibsti un līnijas kā gaismas stari. Šķietami materiāli dotumi, kuri sevī nes daļu no lielās dzīves patiesības. Krāsās un līnijās izpaužas pati daba un cilvēks tajā, krāsās un līnijās savienojas netveramais ar radošo dzirksti un top māksla.

Izstādīto darbu klāsts iedalāms trīs daļās. Pirmā veltīta J. Pīgožņa pēdējo desmit gadu laikā tapušajiem darbiem – gleznām, kurās sastopamas gan raksturīgās Latvijas ainavas dažādos gadalaikos, mazpilsētu skati, gan citi motīvi, tajā skaitā tālāku ceļojumu iespaidi. Izstādē iekļautas arī grāmatu ilustrācijas, ar kuru starpniecību autors ir pazīstams gandrīz visiem septiņdesmito un astoņdesmito gadu bērniem. Papildus izstādītas mākslinieka ilustrētās grāmatas, un jādomā, ka šajās vitrīnās ikkatrs izstādes apmeklētājs atradīs sev zināmus un lasītus darbus: pārsvarā latviešu folkloru un literatūras klasiku, kā arī izdevumus bērniem.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pīgozne, kultūrvēsturniece
Latvijas Kultūras akadēmijas lektore
Tālr.: 26527431
E-pasts: pigozne@inbox.lv
www.jazepspigoznis.blogspot.com