Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma filmas "Nameja gredzens" tērpu izstāde

19/01/2018
IzdrukātNosūtīt
Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma filmas "Nameja gredzens" tērpu izstāde
Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma filmas "Nameja gredzens" tērpu izstāde
1

Ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkā (LNB), telpā pie bibliotēkas ieejas iepretim LNB Ziedotāju sienai, tiks atklāta īpaša filmas-leģendas "Nameja gredzens" (2018) tērpu izstāde, ko radījusi pieredzes bagātā kostīmu māksliniece Sandra Sila. Šāda ekspozīcija ir neparasts notikums, jo filmai kopumā radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, kā arī rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē tuvplānā varēs ieraudzīt krāšņākos no filmas tērpiem. Tā apskatāma līdz 25. februārim. Ieeja bez maksas.

Pēc izstādes atklāšanas un tikšanās ar tērpu mākslinieci S. Silu un filmas radošo komandu plkst. 18.30 LNB Ziedoņa zālē būs iespēja noskatīties filmu "Nameja gredzens". Tā būs angļu valodā ar latviešu un krievu subtitriem.
Visas bezmaksas biļetes ir izsniegtas.

"Mums katram ir sava leģenda par Nameja gredzenu – par brīvību, drosmi un izvēli cīnīties par to, kas svarīgs un svēts. Filma ir mūsu stāsts, mūsu leģenda par Zemgales karali Nameju – jaunu, cilvēcīgu, pat mūsdienīgu varoni. Šis stāsts par brīvību ir aktuāls Latvijas iedzīvotājiem, svinot mūsu valsts simtgadi, bet tajā sev svarīgas vērtības saskatīs arī kino cienītāji visā pasaulē," apgalvo filmas režisors Aigars Grauba.

Filma "Nameja gredzens" stāsta par 13. gadsimta leģendu, kur pēc Zemgales valdnieka Viestura nāves par karali kļūst jaunais Namejs. Viņa uzdevums ir nosargāt savu zemi un tautu pret krustnešu tīkojumiem.

Filmas producents ir Andrejs Ēķis, scenārija autori – Aigars Grauba un Makss Kinnings (Lielbritānija). Mākslinieks Arnis Vatašs, tērpu māksliniece Sandra Sila, komponists Rihards Zaļupe, montāžas režisore Līga Pipare.

Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla "Vikingi". Galvenajās lomās redzēsim arī lietuviešu uzlecošo zvaigzni Aisti Dirziuti un Džeimsu Blūru no Lielbritānijas. Tāpat arī filmā spēlē latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv