Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma Aivaram Neibartam veltīta izstāde

01/12/2014
Izdrukāt
Gunvalds Elers. Ilustrācijas skice (1989)
Gunvalds Elers. Ilustrācijas skice (1989)
1

Sākot ar 2. decembri, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas lasītavas izstāžu zālē (5. stāvā) būs skatāma dzejnieka Aivara Neibarta 75. dzimšanas dienai veltīta izstāde "Laiks kā putns". Tā būs pieejama Gaismas pilī līdz 2015. gada 31. maijam.

Fakts, ka izstāde tiek veidota LNB, nav nejaušība. A. Neibarta radošā mantojuma glabātāja Sarmīte Neibarte dzejnieka arhīvu ir nodevusi glabāšanā bibliotēkas Retumu krājumā. Arhīvs atklāj A. Neibartu kā oriģinālu, savdabīgu un neatkārtojamu personību.

Dzejnieka fondu veido 50 materiālu vienības. Tie ir viņa slavenie rūtiņu blociņi, kuros ir gan dzejoļu uzmetumi, gan gatavi darbi. Tās ir dzejoļu rokrakstu lapas, daudzas no tām ar apdegušām malām – kā mūžīga piemiņa dzejnieka aiziešanas dienai. A. Neibarta arhīvā ir daudz publicētu un nepublicētu rokrakstu, arī dzejoļi īsļaužiem un Ņukucīša pasakas. Tāpat starp arhīva materiāliem atrodami interesanti fotoattēli, korespondence, piezīmes. Un līdz ar A. Neibarta rokrakstu materiāliem arī viņa draugu, kolēģu, domubiedru un laikabiedru – Jura Kunnosa, Ievas Rozes, Pētera Brūvera, Tālivalža Treiča, Raiņa Remasa, Lolitas Zikmanes, Olitas Gulbes un citu rokraksti, vēstules, zīmējumi.

Izstādē skatāmi materiāli no LNB Reto grāmatu un rokrakstu krājuma, no LNB Mākslas lasītavas krājuma un no Sarmītes Neibartes personiskā arhīva. Izstādi papildina vairāku mākslinieku darbi – Andreja Ģērmaņa glezna, Gunvalda Elera zīmējumi un ilustrāciju skices, Nika Karagodina zīmējumi, Jāņa Blanka ilustrācijas uz koka dēlīšiem, Bruno Strautiņa bronzas plakete.

IZSTĀDES DARBA LAIKI
P., T., Pk. 12:00–20:00
O., C. 9:00–17:00
S. 10:00–17:00
Sv. slēgts  

 

Papildu informācija:
Vita Mekša
Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas galvenā bibliogrāfe
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: vita.meksa@lnb.lv

Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501