Nacionālajā bibliotēkā notiks Dzejas dienu ieskaņas pasākums "Iemūrēti putna miegā"

02/09/2014
Izdrukāt
Nacionālajā bibliotēkā notiks Dzejas dienu ieskaņas pasākums "Iemūrēti putna miegā"
Nacionālajā bibliotēkā notiks Dzejas dienu ieskaņas pasākums "Iemūrēti putna miegā"
1

Šī gada 3.septembrī, plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11.stāvā) notiks Dzejas dienu ieskaņas pasākums "Iemūrēti putna miegā". Tā ietvaros būs klausāma dzeja no dzejnieces Ineses Zanderes krājuma "Putna miegā" un libreta topošajai komponista Ērika Ešenvalda operai "Iemūrētie". Ieeja bezmaksas.

""Putna miegs" ir atrašanās pusmiegā starp bijušo, vai precīzāk – starp sajūtu par bijušo, kas it kā nemaz nav piedzīvots, tikai iztēlots vai smelts tekstos, un t.s. reālo. Tagadne kā dzejas viela jau arī nemaz nav tik reāla. Bet pagātnei kā ainavai, tekstam un sajūtai vēl nekad manā dzīvē un dzejoļos tik liela nozīme nav bijusi, it kā es visu laiku vairāk atrastos kaut kur "tur", nekā "te" – lai gan šis "tur" jau nav pastāvējis nekad un nekur, tas atrodas tikai "te", manā galvā. Un tas viss ir iespējams, pateicoties valodai un dabai, kas abas viena otru atspoguļo, kā debesis un ūdens. Viss sociālais un psiholoģiskais ir pastarpināts, tas izkustas no vietas, atmirst, mainās – ir tādi skrejoši mākoņi gaisā vai sēres, ko upē katru gadu pali pārbīda pa jaunam. Bet es nezinu, vai man gar logu tek Daugava vai Skalbe," sajūtās par savu jauno, pēc kārtas ceturto, dzejas krājumu dalās I. Zandere.

Inese Zandere (1958) ir autore vairāk nekā divdesmit bērnu grāmatām, vairāku desmitu grāmatu redaktore, operas libretu autore, žurnāla "Rīgas laiks" redaktore, izdevniecības "Liels un mazs" galvenā redaktore. Par savu trešo dzejas krājums "Melnās čūskas maiznīca" (Neputns, 2003) Zandere saņēma Ojāra Vācieša literāro prēmiju (2003), Dienas gada balvu kultūrā (2004) un Literatūras Gada balvu (2004).

Pasākumā "Iemūrēti putna miegā" piedalās dzejniece Inese Zandere un komponists Ēriks Ešenvalds, sarunu vada izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore Laima Slava.

Dzejas krājumu "Putna miegā" var iegādāties "Neputna galerijā" Tērbatas ielā 49/51, Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

Operas "Iemūrētie" pirmizrāde paredzēta  2015.gada rudenī, Latvijas Nacionālajā operā.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēkā
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv