Nacionālajā bibliotēkā notiks e-prasmju nedēļas aktivitātes

22/03/2017
Izdrukāt
Foto: Silva Suhaņenkova
Foto: Silva Suhaņenkova
1

No 27. marta līdz 2. aprīlim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks Eiropas E-prasmju nedēļas Latvijā aktivitātes, kuru laikā būs iespējams piedalīties apmācībās, lekcijās, kā arī iepazīties ar tematiskiem resursiem no LNB krājuma. Ieeja pasākumos bez maksas.

28. marts

 • Plkst. 16.00 Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītavas Mācību klasē (M stāvā) notiks mācību nodarbība par e-resursiem un e-pakalpojumiem bibliotēkā.
   
 • Plkst. 18.00 Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) notiks SIA "Transact Pro" kiberdrošības speciālista Normunda Aizstrauta lekcija "Drošība internetā". Lekcijā dzirdēsiet ieteikumus par drošu interneta lietošanu - finanšu drošību, identitātes zādzības riskiem, diskutēsim par pieejas paroļu un informācijas drošību interneta vidē.
   

29. marts

 • Plkst. 16.00 Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītavas Mācību klasē (M stāvā) notiks Jāņa Kreicberga lekcija par darba meklēšanu virtuālajā vidē. Nodarbības saturs: darba meklēšanas iespējas digitālā vidē, portāli un to funkcionalitāte, prasmes kā labāk sevi prezentēt darba devējam, darba tirgus tendences un nākamā darba devēja izpēte.
   

30. marts

 • Plkst. 14.30 Telpā -15+ (M stāvā) notiks tikšanās ar uzņēmuma "Tilde" izstrādātāju Rihardu Krišlauku. Varēs uzzināt par mākslīgo intelektu, neironu tīkliem un mašīntulkošanu.
   

27. marts - 2. aprīlis

 • Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītavā (3. stāvā) varēs iepazīties ar e-resursu izlasi "Draudi un aizsardzība informācijas tehnoloģijās".

27. marts - 15. aprīlis

 • Ekonomikas un tiesību zinātņu lasītavā (2. stāvā) būs skatāma krājuma izlase "Informācijas telpa un kiberdrošība 21. gadsimtā" – grāmatas par fiziskās personas privāto datu aizsardzību, datortīklu un informācijas sistēmu drošību, kibertelpu un kiberjurisdikciju, kiberterorismu, datu šifrēšanu, kriptogrāfiju un biometrisko identifikāciju.

 

Eiropas E-prasmju nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Vairāk par nedēļas aktivitātēm var uzzināt: http://eprasmes.lv/.