Nacionālajā bibliotēkā notiks Eiropas gada attīstībai veltīts atklāšanas pasākums

29/12/2014
IzdrukātNosūtīt
Nacionālajā bibliotēkā notiks Eiropas gada attīstībai veltīts atklāšanas pasākums
Nacionālajā bibliotēkā notiks Eiropas gada attīstībai veltīts atklāšanas pasākums
1

2015. gada 9. janvārī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Eiropas gada attīstībai veltīts atklāšanas pasākums.

2015. gadā pirmo reizi Eiropas tematiskais gads būs veltīts Eiropas Savienības (ES) ārpolitikai un īpaši attīstības sadarbībai. Oficiālā Eiropas gada attīstībai (EYD2015) atklāšana būs augsta līmeņa pasākums ar mērķi veicināt tā atpazīstamību un piesaistīt vislielāko uzmanību ES attīstības sadarbības rezultātiem. Tā mērķis ir informēt par procesu laika posmā pēc 2015. gada.

Pirmajā augsta līmeņa panelī uzmanības centrā būs Eiropas gada attīstībai sniegtās iespējas veidot dialogu par ilgtspējīgas attīstības sadarbības rezultātiem, ieguvumiem un problēmām un veicināt izpratni par savstarpējiem ieguvumiem no tā, vienlaicīgi uzsverot to, kāpēc ikvienam ES iedzīvotājam būtu jābūt informētam par attīstības sadarbību un tajā jāiesaistās.

Otrajā panelī tiks runāts par to, kā iegūt atbalstu labai pārvaldībai un efektīvām, iekļaujošām un atbildīgām iestādēm, kas būtu kā pamats ilgtspējīgai un iekļaujošai darba kārtības izveidošanai attīstības jomā laika posmā pēc 2015. gada.

Lai notiktu sabiedrības iesaiste, pasākuma laikā līdzās augsta līmeņa paneļa diskusijām notiks arī NVO iniciatīvas, konkursi un pasākumi.

Mērķauditorija: augsta līmeņa ieinteresēto pušu grupu pārstāvji no ES dalībvalstu valdībām un valsts sektora, Eiropas institūcijām, starptautiskajām organizācijām, partnervalstīm, pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora.

Seko līdzi: @Attist_sadarb un @EYD2015

Saistībā ar prezidentūras drošības pasākumiem Latvijas Nacionālā bibliotēka 9. janvārī apmeklētājiem nebūs pieejama.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv