Nacionālajā bibliotēkā notiks kokļu mūzikas koncerts

10/07/2015
Izdrukāt
XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo
XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo
1

Sestdien, 11. jūlijā, plkst. 13:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku programmas ietvaros notiks koklētāju ansambļu koncerts. Tajā uzstāsies Augusta Dombrovska Mūzikas skolas koklētāju ansamblis, kultūras pils "Ziemeļblāzma" koklētāju ansamblis "Pūt vējiņi", Vidzemes jūrmalas mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis "Mazā saule", Kolkas tautas nama koklētāju ansamblis, Apvienotais Limbažu kultūras nama ansambļu "Kamenīte", "Kokle" un Alojas kultūras nama "Māriņa" koklētāju un tautas instrumentu ansamblis. Kokļu mūzikas koncerts jaunatnes dziesmu un dejo svētkos notiks pirmoreiz. Ieeja bez maksas.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinās Rīgā no 2015. gada 6.-12. jūlijam, kad no Latvijas malu malām sabraukuši aptuveni 37 400 bērnu un jauniešu, kā arī kolektīvi no latviešu diasporām, kas izteikuši vēlmi šogad piedalīties svētkos. Nedēļas laikā norit plaša programma ar vairāk nekā piecdesmit dažādiem pasākumiem, tostarp saglabājot nezūdošas tradīcijas kā Svētku gājiens, tautas deju lielkoncerts Daugavas stadionā, Noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, pūtēju orķestru koncerts, Svētki Vērmanes dārzā, folkloras kopu koncerti, kā arī Atklāšanas pasākums 11. Novembra krastmalā un garīgās mūzikas koncerts.

Plašāka informācija: www.dziedundejo.lv 

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie, nozīmīgākie un senākie skolu jaunatnes tautas mākslas kolektīvu svētki Latvijā, vienlaicīgi kalpojot par potenciālo dalībnieku sastāva veidotāju Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcija aizsākusies 1960. gadā, kad 23. jūnijā Rīgā no 178 Latvijas skolām sapulcējās vairāk nekā 8, 5 tūkstoši jauniešu. Tolaik repertuāra pamatā bija dziesmas krievu valodā, bet dziesmu latviešu valodā bija maz. Turpmākajos gados dalībnieku skaits skolēnu dziesmu svētkos pakāpeniski pieauga, kā arī repertuārs latviešu valodā pakāpeniski pilnveidojās, un jau VI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos bērnu koris diriģenta Leonīda Vīgnera pavadībā izpildīja mūsu valsts himnu Baumaņu Kārļa "Dievs, svētī Latviju". Laiks pēc neatkarības atjaunošanas skolēnu dziesmu svētkiem saistās ar Svētku programmas un dziesmu repertuāra bagātināšanos tās visdažādākajās izpausmēs. Kopš 2003. gada svētki ir iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardabu klasē.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv