Nacionālajā bibliotēkā notiks sarunu cikla "MU-TE" trešā diskusija "Māksla un grāmata – versijas"

09/12/2014
Izdrukāt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Šī gada 11. decembrī plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mazajā zālē (4. stāvā) notiks jaunrades sarunu cikla "MU-TE" trešā diskusija "Māksla un grāmata – versijas". Tajā ar stāstiem par mākslas un iespieddarbu attiecībām dalīsies izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore Laima Slava, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja Aija Brasliņa, grafiķis un grāmatu mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Valdis Villerušs, māksliniece, viena no ilustrāciju žurnāla "Popper Magazine" veidotājām Maija Kurševa un mākslinieks, publicists, galerijas "427" vadītājs Kaspars Groševs. Ieeja bez maksas.

"Grāmata ir organiski saistīta ar cilvēku," intervijā žurnālam "Studija" teicis V. Villerušs. Šo domu iespējams turpināt, sakot, ka gluži tāpat grāmata jau no saviem pirmssākumiem ir organiski saistīta ar mākslu.

Diskusijā par to, kāda ir mākslas grāmata un grāmatu māksla Latvijā šodien, katrs sarunas dalībnieks stāstīs par savu pieredzi mākslas izdevumu veidošanā. Tiks pievērsta uzmanība gan mākslas albumu izdošanas specifikai, gan muzeja kā attēlu krātuves lomai šajā procesā. Tāpat tiks apspriests, vai mākslas albums ir tikai drukāts arhīvs un izstādes katalogs – vien ekspozīcijas dokumentācija? Diskusijas dalībnieki pievērsīsies arī iespieddarbu un jaunrades mijiedarbībai, pieskaroties gan ilustrāciju mākslai, gan grāmatai kā mākslas objektam.

"MU-TE" ir sarunu cikls, ko veido diskusijas ar kultūras nozaru profesionāļiem un auditoriju, demonstrējumiem un uzstāšanos par septiņām Latvijai svarīgām kultūras jomām: vizuālo mākslu, mūziku, arhitektūru un dizainu, skatuves mākslām, kino un tautas tradīcijām laikmetīgā skatījumā. Projekta mērķis ir vairot sabiedrības informētību par laikmetīgo kultūru un veicināt mākslas resursu un vērtību pieejamību, kā arī zināšanu radīšanu un mākslu jaunradi. "MU-TE" sarunas tiks dokumentētas, un  no iegūtajiem video, tekstuālajiem un vizuālajiem materiāliem tiks veidota digitālā publikācija.

 

Papildu informācija:
Katrīna Teivāne-Korpa
Mākslas un mūzikas centra Mākslas lasītavas galvenā bibliogrāfe
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: katrina.teivane@lnb.lv