Nacionālajā bibliotēkā notiks tikšanās ar Knutu Skujenieku

04/09/2014
Izdrukāt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Otrdien, 9.septembrī, plkst. 17:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11.stāvā) notiks tikšanās ar dzejnieku un atdzejotāju Knutu Skujenieku. Pasākumā piedalīsies arī dzejnieks Jānis Rokpelnis un mūziķis Goran Gora.

Kopš 2009.gada dzejnieks K. Skujenieks LNB ir dāvinājis plašu savu rokrakstu arhīvu un grāmatas ar veltījumu ierakstiem – kopā vairāk nekā 300 vienību. Arhīva materiālos ietilpst padomju politieslodzīto nometņu laika sarakste ar dzīvesbiedri Intu, rakstniekiem Vizmu Belševicu un Imantu Auziņu, kā arī citiem latviešu un cittautu literātiem. Tāpat arhīvs ietver dzejoļu manuskriptus, dzejoļu rokrakstu burtnīcas, atdzejojumus, tostarp nepublicētus materiālus.

LNB saņēmusi dāvinājumā arī dzejnieka personīgo bibliotēku – vairāk nekā 2 000 grāmatu (dažādu tautu literatūra un folklora vairāk kā 20 valodās, dažādu tautu folkloras ierakstu mūzikas kolekcija). Unikālie K. Skujenieka arhīva materiāli un lielā valodu un kultūru daudzveidība, ko atspoguļo dzejnieka personīgā bibliotēka, ir ļoti nozīmīgs un vērtīgs LNB krājuma papildinājums. Daļa no dzejnieka bibliotēkas ir pieejama brīvpieejā bibliotēkas Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā, 2.stāvā.

Lai apmeklētu pasākumu, lūdzam reģistrēties: http://ej.uz/Skujenieks_LNB

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv