Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā notiks trešā "Ģimeņu sestdiena"

19/12/2014
IzdrukātNosūtīt
Foto: LETA
Foto: LETA
1

Sestdien, 20. decembrī, plkst. 13:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkās (LNB) Bērnu literatūras centrā (BLC) notiks jau trešā "Ģimeņu sestdiena", tādējādi turpinot jauno LNB tradīciju – nedēļas nogalēs, sestdienās, BLC rīkot dažādus radošus un izglītojošus pasākumus ģimenēm ar bērniem. 

Šajā nedēļas nogalē uz BLC pie maziem un lieliem lasītājiem ar ievērojamu teiku, pasaku un anekdošu krājumu dosies folkloras pētnieks, aizrautīgs stāstnieks un filoloģijas doktors Guntis Pakalns. Šoreiz tēma būs Ziemassvētki.

Pasākumā būs iespēja uzzināt arī par stāstniecības tradīcijām Latvijā bērniem un pieaugušajiem, video ierakstā skatīties Kuldīgas stāstnieces Liesmas Lagzdiņas stāstu par jumta rūķiem un citu stāstnieku stāstus.

G. Pakalns ir UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla "Stāstu bibliotēkas" (www.stastubibliotekas.com) eksperts un semināru vadītājs. Šīs kustības tīmekļa vietnē rakstīts:  

"Mūsdienās, kad sociālā ikdiena tiek pavadīta informācijas tehnoloģiju vidē un virtuālajā komunikācijā, pamazām aizvien sarežģītāk kļūst apkopot dzīvās vēstures nesēju glabātās zināšanas, prasmes un nedokumentētās vēstures liecības, kā arī uzturēt starppaaudžu dialogu šo zināšanu pārmantojamībai. Tāpēc stāstniecība ikvienā Latvijas reģionā ir nozīmīga tieši kultūras mantojuma vērtību apzināšanai, saglabāšanai, informācijas kolekcionēšanai, reģiona kolektīvās atmiņas stiprināšanai, vietējās kopienas saliedēšanai un starppaaudžu dialoga veicināšanai."

 

Papildu informācija:
Silvija Tretjakova
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja
Tālr.: +371 29492456
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv