Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē uzstādīts "Steinway & Sons" koncertflīģelis

23/12/2014
IzdrukātNosūtīt
Foto: Signe Valtiņa, LNB
Foto: Signe Valtiņa, LNB
1

Šī gada 22. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē uzstādīts pasaulslavenā klavieru izgatavotāja "Steinway & Sons" koncertflīģelis.

Instrumentu bija iespējams iegādāties, pateicoties LNB Atbalsta biedrības finansiālajam atbalstam un LNB plānotajiem izdevumiem.

Klavieres no 7 piedāvātajiem instrumentiem "Steinway & Sons" rūpnīcā Hamburgā izvēlējās pieredzes bagātais klavieru restaurators un tehniķis-eksperts Norberts Žugs-Divrē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras profesors Jānis Maļeckis. N. Žugs-Divrē sniedza LNB profesionālu konsultāciju, lai iegādātos vispiemērotāko instrumentu Ziedoņa zāles tehniskajai specifikācijām un akustikas niansēm.

"Steinway & Sons" koncertflīģeļa modelis "D Grand Piano" ir plaši izplatīts visā pasaulē, Latvijā šādu instrumentu skaits sasniedz tikai aptuveni 15 (lielākajās koncertzālēs, tostarp Latvijas Radio 1. studijā, JVLMA, Latvijas Nacionālajā operā). Instruments ir skanīgs, viegli spēlējams un ar siltu tembru.

Pateicoties Ziedoņa zāles akustikas kvalitātēm un izcilajam instrumenta, LNB cer un plāno nākotnē piesaistīt augstas klases māksliniekus, radot mūzikas cienītājiem konkurētspējīgu māksliniecisko piedāvājumu.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv