Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināla rezultāti

29/05/2019
Izdrukāt
Foto: Kristians Luhaers
Foto: Kristians Luhaers
1

Š. g. 18. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls. Sacensību tiešraides ieraksts ir pieejams LNB Facebook profilā: 1. DAĻA un 2. DAĻA.

Pavisam sacensībās visā Latvijā piedalījās nedaudz vairāk nekā 11 tūkstoši skolēnu, nacionālajā finālā LNB Ziedoņa zālē piedalījās 30 finālisti, kurus atbalstīt bija ieradušies ap 500 līdzjutēji.

2019. gada Latvijas čempione lasīšanā ir Inna Ivanova no Naujenes pamatskolas Daugavpils reģionā, kura lasīja Vizmas Belševicas grāmatas "Bille" fragmentu, 2. vietā – Kārlis Lanka no Aizputes vidusskolas (Liepājas reģions), viņš bija izvēlējies norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas "Vafeļu sirdis" fragmentu, 3. vietā ierindojās Laura Potaša no Ogres sākumskolas lasīja Gundegas Repšes "Alvas kliedzienu".

Lasīšanas čempions uz gadu kļūs par Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru un savai skolai iegūst ceļojošo balvu, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš. Bērnu direktora pienākumos ietilps ne vien reprezentācijas pasākumu apmeklēšana, tādu kā Bērnu literatūras centra atklāšana jaunā veidolā LNB simtgades programmā 31. augustā, bet arī bibliotēku pakalpojumu vērtēšana, sava viedokļa paušana medijiem, kā arī iespēja šovasar kopā ar savu klasi iesaistīties Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumos 24. jūlijā, un iegūt pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" 2019./2020. gada posmam.

Nacionālā fināla žūrijā darbojās Renāte Punka – Jāņa Rozes apgāda izpilddirektore un tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – televīzijas un radio raidījumu vadītājs; mūziķis Ralfs Eilands un LNB Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa, kura uzņēmās arī žūrijas priekšsēdētājas pienākumus. 

GALERIJA
NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS

 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bērnu literatūras centra vadītāja
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv    
Tālr.: +371 29492456
www.lasamkoks.lv