Noskaidroti fotokonkursa "Iededz Gaismas pilī!" uzvarētāji

07/11/2013
IzdrukātNosūtīt
1.vieta. Autors: Rolands Bošs
1.vieta. Autors: Rolands Bošs
2.vieta. Autors: Roberts Gorenko
2.vieta. Autors: Roberts Gorenko
3.vieta. Autors: Artūrs Kalniņš
3.vieta. Autors: Artūrs Kalniņš
4.vieta. Autors: Jānis Zvērs
4.vieta. Autors: Jānis Zvērs
5.vieta. Autors: Jolanta Tomsone
5.vieta. Autors: Jolanta Tomsone
1
2
3
4
5

Ir noslēdzies fotokonkurss "Iededz Gaismas pilī!", ko rīkoja pilnsabiedrība "Nacionālā Būvkompāniju apvienība" sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un portālu fotokvartals.lv, un ir noskaidroti tā uzvarētāji. Par labākās fotogrāfijas autoru atzīts Rolands Bošs, otrajā un trešajā vietā ierindojušies attiecīgi Roberts Gorenko un Artūrs Kalniņš. Atzinības un ceturtās/piektās vietas ieguvuši Jānis Zvērs un Jolanta Tomsone.

Fotokonkursa laikā tika saņēmtas 137 darbi, un augstā aktivitāte pozitīvi pārsteigusi akcijas rīkotājus. Konkursa materiālus iesūtīja ne tikai profesionāli fotogrāfi, bet arī amatieri, turklāt atzinīgi vērtējama arīfotogrāfiju dažādība. Ir ierasts Gaismas pili redzēt pretskatā no Vecrīgas puses, tāpēc īpaši tika novērtēti konkursa darbi ar jauno LNB ēku no atšķirīga skatu punkta. Konkursantu darbus vērtēja pārstāji no "Nacionālās Būvkompāniju apvienības", Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Arnis Balčus no portāla fotovartals.lv.

Kā norāda Arnis Balčus, darbu vērtēšanā tika ņemti vērā vairāki kritēriji – ne tikai augsta fotogrāfijas kvalitāte, bet arī radoša pieeja un skatu punktu dažādība. "Konkursa rezultāti liecina, ka par uzvarētājiem izvēlēti to darbu autori, kuriem veiksmīgi izdevies atklāt Gaismas pili no netradicionāla rakursa. Fotogrāfijā būtiski ir piedāvāt pievienoto vērtību, atšķirīgu skatījumu. Piemēram, fotografējot kādu pasākumu, ne vienmēr pats interesantākais notiek uz skatuves, bet reizēm tai blakus. Līdzīgi ir arī ar jauno LNB ēku," uzskata A. Balčus.

Labāko darbu autoriem tiks piešķirtas balvas – konkursa uzvarētājs no "Nacionālās Būvkompāniju apvienības" iegūs arhitektūras fotogrāfiju izdevumu "Le Corbusier and the Power of Photography" (2012), savukārt otrā un trešā vieta saņems balvu no dizaina uzņēmuma un koncepta veikala "Lukabuka" – grāmatu no sērijas "Process" par arhitektūru Latvijā. Piecu labāko fotogrāfiju autori varēs paviesoties Gaismas pilī un uzņemt attēlus arī ēkā, kā arī no portāla fotokvartals.lv saņems izdevumu "Latvijas fotogrāfijas gadagrāmata 2013".

Pilnsabiedrība "Nacionālā Būvkompāniju apvienība", Latvijas Nacionālā bibliotēka un portāls fotokvartals.lv saka lielu paldies visiem interesentiem un fotokonkursa dalībniekiem! Visu dalībnieku iesniegtās fotogrāfijas varēs apskatīt arī portālos www.nba.lv, www.lnb.lv un www.fotokvartals.lv.

Kā ziņots iepriekš, no 25. līdz 27.oktobrim, iestājoties tumsai, jaunajā LNB ēkā tika iedegtas visas gaismas Daugavas pusē. Iemūžināt tumsā mirdzošu jauno LNB ēku un piedalīties fotokonkursā "Iededz Gaismas pilī!" tika aicināti gan profesionāli fotogrāfi, gan fotogrāfijas mīļotāji.

FOTOKONKURSA DALĪBNIEKU DARBI

 

Papildu informācija:
Ilga Sokolova
pilnsabiedrības "Nacionālā Būvkompāniju apvienība"
sabiedrisko attiecību pārstāve
Tālr. 28294484
E-pasts: ilga@komunikacijas.lv