Notiks cikla "Tikšanās bibliotekāru stāvā" kārtējais pasākums

18/01/2016
IzdrukātNosūtīt
No kreisās puses: Eva Ausēja, Silva Suhaņenkova. Foto: Renāte Albrehta
No kreisās puses: Eva Ausēja, Silva Suhaņenkova. Foto: Renāte Albrehta
1

Trešdien, 27. janvārī, plkst. 11:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā (8. stāvā) notiks pirmais jaunā gada pasākums ciklā "Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze". Ieeja bez maksas.

Vai ir vērts šķērsot okeānu, lai ieviestu kārtību haosā? Kā no anonīmas grāmatu kolekcijas radīt bibliotēku? Vai Brazīlijā ir iespējama un nepieciešama latviešu bibliotēka? Vai latvietis tropos un latvietis pie Baltijas jūras ir tas pats latvietis? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, pirms nepilna gada, 2015. gada martā, divas radošas un jauniem izaicinājumiem atvērtas LNB darbinieces – Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītavas vadītāja Eva Ausēja un Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas galvenā bibliogrāfe Silva Suhaņenkova – devās aizraujošā un nedaudz eksotiskā komandējumā uz Brazīlijas pilsētu Novodesu. Komandējuma mērķis bija izvērtēt Brazīlijas latviešu sakrāto grāmatu kolekciju un no tās izveidot pamatu aktīvi funkcionējošai bibliotēkai.

Kārtējā bibliotēku nozares speciālistu diskusijā būs iespējams uzzināt, kā šis uzdevums tika realizēts, kā arī gūt ieskatu brazīliešu kultūrā un sadzīvē. Stāstījumu papildinās fotoiespaidi par braucienu un Brazīliju.

Pasākuma teorētiskajā ievaddaļā varēs uzzināt, kādus faktus, balstoties uz Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavas plauktos un tīmeklī pieejamiem materiāliem, par visai maz pētīto tālās Dienvidamerikas valsts bibliotēku pasauli apkopojusi lasītavas galvenā bibliotekāre Elita Vīksna.

 

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere
Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavas galvenā bibliotekāre
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67716047