Notiks diskusija par laikrakstu digitalizāciju

15/08/2013
IzdrukātNosūtīt

22.augustā plkst. 14:00 Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz starptautiskā projekta „Europeana Newspapers” informācijas dienu un diskusiju par laikrakstu digitalizāciju. Diskusija notiks „Rīga 2014” radoši informatīvajā telpā Esplanādē.

Runāsim par pieredzi lietojot periodikas portālu www.periodika.lv, par esošajiem sabiedrības priekšstatiem un faktisko realitāti saistībā ar digitalizāciju un digitalizētajiem laikrakstiem, un ideālo nākotni. Vai digitalizācija ir vairāk cilvēka roku un intelekta darbs, vai tomēr automatizēts process, vai digitalizētā kopija ir sliktāka vai labāka par oriģinālu, vai nepieciešams jauns portāls, kurā vienkopus būtu pārlūkojamas Eiropas valstu laikrakstu digitālās kopijas, vai svarīgāka ir piekļuve vienīgi Latvijā izdotajai presei? Veidosim kopā digitālo bibliotēku!

Latvijas Nacionālā bibliotēka un vēl 17 Eiropas partnerinstitūcijas ir apvienojušās Europeana Newspapers projektā, lai turpmāko 2 gadu laikā īstenotu vairāk nekā 18 miljonu laikrakstu lapaspušu izvietošanu Eiropas digitālās bibliotēkas Europeana tīklā.

 

Informāciju sagatvoja:
Karīna Bandere
LNB Stratēģiskās attīstības nodaļas projektu vadītāja
Tālr.: 67439943