Notiks grafoloģijas speciālistes Anitas Milleres lekcija

14/09/2017
IzdrukātNosūtīt
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
1

25. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā (-1. stāvā) notiks grafoloģijas speciālistes Anitas Milleres lekcija. Dalība bez maksas.

Lekcijā tiks izklāstīti grafoloģijas teorētiskie pamati un iespējas, dzirdēsim skaidrojumus par to, kāpēc rokraksts ir mainīgs un kas to ietekmē, kādi dažādi faktori ietekmē rokraksta analīzes rezultātus, kā var rokraksta analīzi izmantot savā ikdienā un ko tas var dot katram cilvēkam personīgi, vai glītrakstīšana ietekmē cilvēka personību. Izmantojot LNB krājuma rokrakstu materiālus, lektore, balstoties uz konkrētiem paraugiem, pastāstīs, kādas emocijas un notikumus atklāj seni un ne tik seni ar roku rakstīti teksti.

Tradicionāli bibliotēku darbā rokraksti tiek aplūkoti un vērtēti kultūrvēsturiskā aspektā. Taču rokrakstu materiāls slēpj potenciālas iespējas palūkoties uz tiem kā uz cilvēka radītu grafisko zīmju sistēmu, kas atspoguļo rakstītāja individuālās īpašības, vēlmes, tendences. Lai gan daudzi pētnieki uzskata grafoloģiju par pseidozinātni, tomēr nevar noliegt, ka šī pieeja ir intriģējoša un saistoša gan kā iespēja iepazīt sevi, gan arī kā interesanta izklaide.

Anita Millere ir psiholoģijas maģistre, bet rokrakstu analīzē ieguvusi izglītību Kembridžas grafoloģijas skolā. Viņai ir 12 gadu pieredze praktiskā grafologa darbā – rokrakstu ekspertīzē, analīzē, grafoanalītikā un grafoterapijā. A. Millere par šiem jautājumiem sniedz klausītājiem teorētiskas zināšanas lekcijās, semināros un kursos, kā konsultē individuāli.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: 67716235