Notiks konference "Bibliotēkas tagad! – Iedvesmojošas, pārsteidzošas, iedrošinošas!"

17/04/2013
IzdrukātNosūtīt
Konference "Bibliotēkas tagad! – Iedvesmojošas, pārsteidzošas, iedrošinošas!"
Konference "Bibliotēkas tagad! – Iedvesmojošas, pārsteidzošas, iedrošinošas!"
1

Atzīmējot Latvijas Bibliotekāru biedrības 90 gadu jubileju, 2013.gada 18.aprīlī plkst. 10:00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks konference "Bibliotēkas tagad! – Iedvesmojošas, pārsteidzošas, iedrošinošas!" To rīko Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Konferenci atklās Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, LU rektors prof. Mārcis Auziņš, LBB priekšēdētāja Silvija Tretjakova, LNB izpilddirektore Dzintra Mukāne un citi.

Izcilais kultūras darbinieks, tulkotājs un literatūrzinātnieks Rūdolfs Egle (1889–1947) jau izsenis bijis pārliecināts: "Divas lietas ir nepieciešamas sabiedriskai bibliotēkai, lai viņas iekārta un apgrozība turētos pienācīgā augstumā: labi apstākļi un rosīgs bibliotekārs."

Konferencē plānots diskutēt par skatupunkta maiņu mūsdienīgas bibliotēkas izpratnē. Informācijas vākšanas, glabāšanas un piekļuves nodrošināšanai nācis klāt informācijas komunicēšanas aspekts, kas ietver sevī aktīvu darbību un līdzdalības veicināšanu satura radīšanā, jauno tehnoloģiju izmantošanu lasīšanas un radošu izaicinājumu atbalstam.

Vēstures paraugs un inovāciju nepieciešamība, bibliotēku attīstības un sadarbības iespējas apvienos vairākus simtus bibliotēku darbinieku kopējā sanāksmē, kas noslēgsies ar LU bibliotēkas rekonstruētās ēkas apskati Kalpaka bulvārī 4 un košu balli.

Latvijas bibliotekāru biedrība (LBB) ir lielākā un vecākā bibliotekāru sabiedriskā organizācija Latvijā. LBB dibināta 1923.gadā kā profesionāla sabiedriska organizācija. 1929.gadā LBB kļuva par Starptautiskās Bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions (IFLA)) locekli un arī šodien darbojas kā Latvijas bibliotekāru pārstāvis šajā starptautiskajā organizācijā. Okupācijas gados tās darbība tika apturēta, taču 1989.gadā tā atsāka savu aktīvo darbību un atjaunoja savu dalību IFLA.

Biedrības galvenie mērķi: vienot Latvijas bibliotekārus kopīgu ideju un interešu aizstāvībai; veicināt nozares teorētisko un lietišķo attīstību; piedalīties bibliotekāro likumu izstrādē, nozares standartu veidošanā, bibliotekārās izglītības pilnveidošanā; aktivizēt bibliotekāru starptautisko sadarbību un profesionālo izaugsmi; vērsties pret jebkādiem informācijas ierobežojumiem, sekmēt tās brīvu pieejamību bibliotēkās.

IFLA dibināta 1927.gadā Edinburgā, Skotijā, tās dibinātāju vidū bija arī latvieši. Šobrīd IFLA apvieno 150 valstu bibliotekāru organizācijas.

KONFERENCES PROGRAMMA
 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja
Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja
Tālr.: 29492456
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv