Izstāde "Domus Rigensis – 20"

IzdrukātNosūtīt
Ot, 10/07/2012 līdz Pk, 31/08/2012

No 2012. gada jūlija Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Letonikas nodaļa aicina ikvienu interesentu aplūkot Latviešu - vācbaltu centra "Domus Rigensis"  jubilejai  veltītu izstādi "Domus Rigensis – 20". Izstāde skatāma LNB Letonikas nodaļā, Jēkaba ielā 6/8, Rīgā.

Izstādes sākumdaļā var iepazīties ar latviešu-vācbaltu centra izveidošanās vēsturi un gūt nelielu ieskatu tā darbībā.

Galvenā izstādes daļa veltīta ar biedrības ierosmi un atbalstu tapušajām piemiņas zīmēm ievērojamiem vācbaltiešu kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem. Fotogrāfijas, dokumenti, publikācijas presē un grāmatas  raksturo personības, notikumus un objektus, kam piemiņa veltīta. Šī izstādes daļa ir kā neliela  ekskursija pa Rīgu, kas saistīta ar vācbaltiešu kultūru Latvijā. Atzīmētas arī kritušo karavīru un mācītāju – martīru piemiņas vietas.

Izstādes noslēdzošajā daļā "Vācbaltieši - Latvijā, Latvijas kultūrā, savās atmiņās" apskatāma grāmatu izstāde no Letonikas nodaļas, Baltijas Centrālās bibliotēkas krājumiem, kā arī sadarbības partneru privātajām bibliotēkām.

Letonikas nodaļa izsaka lielu pateicību LNB Izstāžu nodaļai, īpaši Litai Paeglei un Gatim Burovcovam, tehniskajiem izpalīgiem - Kazimiram Platacim un Ivaram Indānam, kolēģiem no BCB un Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas darbiniekiem par izpratni un pretimnākšanu izstādes sagatavošanā.

Biedrība "Domus Rigensis" atklāta 1992. gada 20. jūnijā. Tā kļuvusi par tikšanās vietu latviešiem un vācbaltiešiem. Biedrības mērķis ir apzināt, kopt un saglabāt vācbaltiešu kultūras mantojumu, tādējādi veicinot kopīgas vēstures izpratni. "Domus Rigensis" mājvieta atrodas Mencendorfa namā, Rīgā.

 

Papildu informācija:
Inta Beijere
Letonikas nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr. 67223881