LNB lasītavu pakalpojumi izzinošās aktivitātēs

Izdrukāt
Se, 29/08/2015

2015. gada 29. augustā no 12:00 līdz 14:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasītavas iepazīstinās ar to sniegtajiem pakalpojumiem.

M stāvs, Uzziņu un informācijas centrs
Uzziņu un informācijas centrā būs iespējams uzzināt, kādas tiešsaistes abonētās datubāzes LNB piedāvā lasītājiem, kas ir e-grāmatas, kā šiem resursiem piekļūt bibliotēkā un kā tos saņemt lasīšanai ārpus tās. Vienlaikus apmeklētāji tiks iepazīstināti ar LNB mācību pakalpojumu. Tas nodrošina informācijas meklēšanas prasmes LNB daudzveidīgajā krājumā, digitālās bibliotēkas kolekcijās un tiešsaistes abonētajās datubāzēs.

M stāvs, ātrijs
Ātrijā būs aplūkojama slaidrāde "Latvijas ģimene fotogrāfijās. Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas "Letonica" kolekcija "Zudusī Latvija"". Kolekcijā "Zudusī Latvija" (www.zudusilatvija.lv) ietverta unikāla informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām fotogrāfijās un atklātnēs no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, un to veido LNB sadarbībā ar bibliotēkām, muzejiem, kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas organizācijām, kā arī – līdzdarbojoties vairākiem simtiem privātpersonu.

M stāvs, Starpbibliotēku abonements (SBA)
SBA ir bibliotēku sadarbības forma, ko varētu raksturot ar vārdiem: "Bibliotēka bibliotēkai. Bibliotēka katram no mums". Lasītavā apmeklētājiem būs iespējams doties ceļojumā pa Latvijas un visas pasaules karti, lai uzzinātu no kurām valstīm LNB lasītājiem ir pasūtītas grāmatas un citi iespieddarbi, kā arī uzzināt par Starptautiskā Starpbibliotēku abonementa pakalpojuma būtību, iespējām un pasūtīšanas kārtību, izdevumiem, kuri nav pieejami LNB un citās Latvijas bibliotēkās. Programmā ietvertas arī aizraujošas viktorīnas.

M stāvs, AsiaRes lasītava
Jaunatklātā Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītava ir projekts, kuru īsteno LNB sadarbībā ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti un Baltijas Austrumāzijas pētniecības centru. Lasītavā pieejama informācija  par Austrumāzijas valstīm, to kultūru un vēsturi, valodām, mūsdienu sabiedrību, politiku un ekonomiku. Šis ir Baltijas valstīs pirmais šāda veida specializēts pētnieciskās ievirzes krājums.

3. stāvs, Periodikas lasītava
Periodikas lasītavā paredzēts atraktīvā veidā iepazīties ar digitālās kolekcijas www.periodika.lv piedāvātajām iespējām.

8. stāvs, Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītava
Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā būs iespējams iepazīties ar pasaules skaistākajām un oriģinālākajām bibliotēkām. Apmeklētājiem būs iespēja nobalsot par, viņuprāt, skaistāko bibliotēku.
Tāpat lasītavā uzzināsiet, kuras pasaulē pazīstamas personības – mūziķi, literāti, zinātnieki, sabiedriskie darbinieki – ir strādājušas bibliotēkā un kā tas ietekmējis viņu profesionālo dzīvi un karjeru.

 

Pasākumi notiks LNB 96. gadaddienas programmas "Viena diena bibliotēkā" ietvaros.

LASĪT VAIRĀK

Dalība bez maksas.