Bibliotēkas apmeklējums

Izdrukāt

Latvijas Nacionālo bibliotēku epidemioloģiski drošā vidē var apmeklēt tikai pilnībā vakcinētas personas vai Covid-19 infekciju pārslimojušas personas ar derīgiem sadarbspējīgiem sertifikātiem.

EPIDEMIOLOĢISKĀS DROŠĪBAS PRASĪBAS LNB APMEKLĒJUMAM

Latvijas Nacionālo bibliotēku ir iespējams apmeklēt kā:

LNB LASĪTĀJS

Iespējas: LNB lasītāji var izmantot bibliotēkas krājuma materiālus, strādāt ar datoru, izmantot bibliotēkas elektroniskos resursus, saņemt konsultācijas un izmantot citus LNB pakalpojumus. LNB krājuma materiāli ir izmantojami tikai LNB lasītavās, tos uz mājām neizsniedz (izņēmums ir bibliotēkas piedāvātie abonementi).

Kas jādara: Jāreģistrējas par LNB lasītāju.
 

APMEKLĒTĀJS

Iespējas: Individuāli izstaigāt bibliotēku, kā arī grupā līdz 10 personām. Apmeklētājiem LNB pieejama no 1. līdz 12. stāvam. Par ēkas kores (11. un 12. stāvs) pieejamību jautāt Klientu apkalpošanas centrā. Ir iespēja iepazīties ar izstādēm, taču nav iespējams izmantot bibliotēkas krājumu un saņemt bibliotēkas pakalpojumus.

Kas jādara: LNB Klientu apkalpošanas centrā 1. stāvā jāsaņem apmeklētāja karte.
 

EKSKURSANTS

Iespējas: LNB gida pavadībā iepazīties ar bibliotēku no 1. līdz 12. stāvam, apskatīt Rīgas panorāmu, kā arī uzzināt par bibliotēkas vēsturi, ēku, lasītavām, piedāvātajiem pakalpojumiem un uzdot sev interesējošus jautājumus par bibliotēku.

Kas jādara: Iepriekš jāpiesaka (jārezervē) ekskursija. Pieteikt ekskursiju var:

 • telefoniski, zvanot uz numuru: 22022920;
 • elektroniski, rakstot uz e-pastu: ekskursijas@lnb.lv.

Aicinām iepazīties ar LNB noteikumiem, to skaitā bibliotēkas lasītāja tiesībām un pienākumiem, kā arī to, kas nav atļauts, atrodoties LNB.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā esat laipni aicināti zvanīt uz LNB Klientu apkalpošanas centra tālruņiem: 67806135, 25627640, vai rakstīt e-pastu: klientucentrs@lnb.lv.

 
AUTOSTĀVVIETA

 
BIBLIOTĒKAS PIEEJAMĪBA CILVĒKIEM AR ĪPAŠĀM VAJADZĪBĀM

 

LNB GARDEROBES NOTEIKUMI
(attiecas uz visiem augstāk minētājiem LNB apmeklējuma veidiem)

 1. Krājuma saglabāšanas nolūkos bibliotēkā nedrīkst ienākt ar somām.
 2. Somas iespējams atstāt skapīšos vai garderobē.
 3. Skapīšus var aizslēgt, ievietojot 1 EUR monētu, kas tiek atdota, skapīti atslēdzot.
  Šobrīd LNB nav pieejams naudas maiņas aparāts. Aicinām 1 EUR monētu skapīša aizslēgšanai sagatavot iepriekš.
 4. Personīgās mantas, datorus, grāmatas no citām bibliotēkām jāievieto speciāli tam paredzētos caurspīdīgos maisiņos vai caurspīdīgās somās, kuras var saņemt garderobē.
 5. Bibliotēkā nav atļauts ienākt ar virsdrēbēm – tās ir jāatstāj garderobē.
 6. Bibliotēkā nav atļauts ienest pārtikas produktus un dzērienus, izņemot dzeramo ūdeni oriģinālā fasējumā.
 7. Bibliotēka neuzņemas atbildību par garderobē atstātajām materiālajām vērtībām.
 8. Maksa par pazaudēta garderobes numura vai skapīša atslēgas atjaunošanu ir 5,00 EUR. Apmaksa jāveic LNB Klientu apkalpošanas centra kasē.

Pēc bibliotēkas slēgšanas LNB Klientu apkalpošanas centra darbinieki un apsardzes darbinieki veic aizslēgto skapīšu pārbaudi un atstāto mantu izņemšanu. Skapīšos atstātie pārtikas produkti un higiēnas prasībām neatbilstošas, t.sk. smakojošas un/vai netīras mantas tiek izmestas, citas lietas nodotas LNB Klientu apkalpošanas centrā.