Pavasara brīvlaikā Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina skolēnus uz nodarbību ciklu

01/03/2017
Izdrukāt
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
1
2

Šī gada pavasara brīvlaikā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Virtakas klasē notiks izglītojošu un radošu nodarbību cikls 4.–7. klases skolēniem.

Apmeklējot nodarbības, dalībnieki iegūs jaunas zināšanas, kā arī paši praktiski darbosies dažādās radošajās darbnīcās. Skolēni varēs no dažādiem rakursiem iepazīt grāmatu LNB pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā", apskatīt LNB ēku un paviesoties tās lasītavās, uzzināt par pirmajām klintīs iegrebtajām rakstu zīmēm un radīt savas dzimtas zīmi, izmēģināt linogriezuma un papīra marmorēšanas tehnikas, kā arī iesiet paši savu grāmatu.

Dalība nodarbībās ir bez maksas. Tās notiks no 14. līdz 17. martam, plkst. 13.00 līdz 15.30. Katrā nodarbībā var piedalīties 20 bērni. Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos! Pieteikties var uz atsevišķām dienām vai visu nodarbību ciklu – e-pasts: gramata.latvija@lnb.lv vai tālr.: 26420065.
 

Programma

14. marts. Rakstu pirmsākumi
LNB ēkas apskate. Iepazīšanās ar rakstu pirmsākumiem, Virtakas ieža rakstu nozīmes izzināšana, savu dzimtas zīmju veidošana.

15. marts. Iespiešana
Stāsts par iespiešanu ekspozīcijā "Grāmata Latvijā". Iepazīšanās ar grafiku kā mākslas veidu Konrāda Ubāna mākslas lasītavā. Savas zīmes grebšana linogriezuma tehnikā un iespiešana uz 100 gadus senas bostonpreses.

16. marts. Papīra un grāmatas dizains
Grāmatu dizaina izpēte ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" un Alekseja Apīņa reto grāmatu un rokrakstu lasītavā. Iepazīšanās ar papīra marmorēšanas tehniku un tās izmēģināšana.

17. marts. Grāmatas iesiešana
Iepazīšanās ar grāmatas sastāvdaļām ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" un grāmatu iesiešanas tehnoloģiju LNB restaurācijas nodaļā. Savas grāmatas patstāvīga iesiešana.

 

Papildu informācija:
Laura Pole
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: gramata.latvija@lnb.lv
Tālr.: 26420065