Radošo izpausmju izstāde "Sajust un radīt"

13/10/2017
Izdrukāt
Radošo izpausmju izstāde "Sajust un radīt"
Radošo izpausmju izstāde "Sajust un radīt"
1

2017. gada 14. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītavā (M stāvā) tiks atklāta cilvēku ar redzes traucējumiem radošo izpausmju izstāde "Sajust un radīt". Izstāde skatāma līdz 30. decembrim. Ieeja bez maksas.

Katru gadu 15. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Baltā spieķa diena. Tā ir diena, kad par sevi īpaši atgādina cilvēki ar redzes invaliditāti. Neraugoties uz to, ka redzes invaliditāte ir viena no smagākajām invaliditātes formām, vājredzīgie un neredzīgie cilvēki ir radoši un aktīvi, un aizraujas ar dažādām radošām nodarbēm.

Vājredzīgie un neredzīgie radošajās izpausmēs var būt ļoti dažādi – kurš ada, kurš tamborē, kurš rada greznumlietiņas, kurš fotogrāfē, kurš raksta vai kā citādi ar savu veikumu pārsteidz un iepriecina apkārtējos.

Līdz 29. novembrim izstādes apmeklētāji turpat lasītavā ir aicināti balsot par sev tīkamāko darinājumu. Visvairāk skatītāju balsu ieguvušo darbu autori tiks apbalvoti 2. decembrī – tieši pirms Starptautiskās Cilvēku ar invaliditāti dienas.

Izstāde tapusi Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrības "Redzi mani" un Rīgas Domes Labklājības departamenta līdzfinansētā projekta "Sajust un radīt" ietvaros.

 

Papildu informācija:
Zane Zvaigzne
Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītavas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67806111
E-pasts: zane.zvaigzne@lnb.lv