„Rīgas 2014” ieskaņa kino festivālā "Baltijas Vilnis" Lietuvā – latviešu filmas un izstāde „Jūgendstils Latvijā”

02/09/2013
IzdrukātNosūtīt
Izstāde "Jūgendstils Latvijā"
Izstāde "Jūgendstils Latvijā"
1

No 22. augusta līdz 29.augustam Nidā notika jau par tradīciju kļuvušais starptautiskais kino festivāls „Baltijas Vilnis”. Šogad pirmo reizi no 30.augusta – 1.septembrim festivāla norise tika izvērsta arī Klaipēdā. Latvijas vēstniecība Lietuvā sadarbībā ar Lietuvas Kinematogrāfu savienību šī gada festivālā īpašu uzmanību veltīs festivāla viesu iepazīstināšanai ar Rīgu kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Piesakot Rīgu kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, festivāla ietvaros Nidā tika atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotā izstāde „Jūgendstils Latvijā”. Izstādē akcentēta gan pasaulē jau plaši pazīstamā Rīgas jūgendstila arhitektūra, gan skatītāji tiks iepazīstināti ar jūgendstila ietekmi Latvijas tēlotājmākslā un dizainā.

Aicinot viesus apmeklēt Rīgu, šī gada festivālā īpaša vieta atvēlēta latviešu režisoru veidotajām filmām. Nidā un Klaipēdā tiks izrādītas režisora Jāņa Norda spēlfilma „Mammu, es Tevi mīlu”, režisores Ināras Kolmanes spēlfima „Mona”, režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma „Pēdējā tempļa hronikas”, režisoru Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālā filma „Dokumentālists”, kā arī latviešu animācijas filmas.

Festivāls „Baltijas Vilnis” šogad notika jau piekto reizi, un tradicionāli festivāla ietvaros tiks atzīmēta Baltijas valstu vienotības simbola Baltijas Ceļa kārtējā gadskārta. Festivāla idejai atbalstu ir devuši Baltijas valstu premjeri, 2009.gadā Lietuvā parakstot kopīgu deklarāciju par godu Baltijas Ceļa divdesmitajai gadadienai.

Festivālu rīkoja Lietuvas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Neringas pašvaldību. Festivāla organizēšanā piedalījās arī Latvijas vēstniecība Lietuvā. Izstādes „Jūgendstils Latvijā” izstādīšana īstenota ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu.

Kontaktiem:
Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa
Tālrunis: (+370 5) 213 12 60
e-pasts: embassy.lithuania@mfa.gov.lv