Saruna par iekļaujoša muzeja konceptu un meistarklase "Mākslas terapija muzejā"

02/12/2019
IzdrukātNosūtīt
Saruna par iekļaujoša muzeja konceptu un meistarklase "Mākslas terapija muzejā"
Saruna par iekļaujoša muzeja konceptu un meistarklase "Mākslas terapija muzejā"
1

13. decembrī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas -1. stāvā, izstādes "Drosme būt" ietvaros, notiks saruna par iekļaujoša muzeja konceptu un meistarklase "Mākslas terapija muzejā". Dalība bez maksas.

Mūsdienās bibliotēka vairs nav tikai bibliotēka, tā ir kļuvusi par multikulturālu telpu. Un muzejs arī vairs nav tikai muzejs. Mākslas izstāde var būt platforma dažādām iniciatīvām. Arī mākslas terapija iziet no līdz šim ierastajām vidēm. Notiek sadarbības starp dažādām jomām.

Izstādē "Drosme būt" redzami vairāku Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieku darbi, caur kuriem tiek pievērsta sabiedrības uzmanība jautājumiem par cilvēkiem ar invaliditāti, lai mazinātu pastāvošos stereotipus. Apvienība "Colorize" izstādes ietvaros rīko sarunu par to, kā mākslas muzejs var būt iekļaujošs un kā izstāde var būt platforma kopējās emocionālās veselības uzlabošanai.

Uz sarunu un meistarklasi aicināts ikviens interesents – muzeju profesionāļi, mākslas terapeiti, dažādu jomu studenti, cilvēki ar invaliditāti, biedrību pārstāvji u. c.

Iepriekšpieteikšanās obligāta, rakstot uz sintija.berzina@gmail.com vai zvanot 28649014.

Programma (var būt izmaiņas)
16.00–16.15 Mākslas terapija un sociālā iekļaušana muzejā (stāsta mākslas terapeite Diāna Serga)
16.15–16.30 Iekļaujošs muzejs: Pieredze Eiropā un pasaulē (stāsta mākslas terapeite Sintija Bērziņa)
16.30–16.30 Meistarklase "Mākslas terapija muzejā" (vada Diāna Serga un Sintija Bērziņa)

Izstāde "Drosme būt" apskatāma līdz 19. decembrim LNB DARBA LAIKĀ.

Uzziņai:
Iekļaujošs muzejs – tāds muzejs, kas ir atvērts un piemērots ikvienam apmeklētājam, arī apmeklētājiem no dažādām sociālā riska grupām, šajā gadījumā, cilvēkiem ar invaliditāti.
Mākslas terapija muzejā/izstādē – šajā gadījumā vizuāli plastiskā mākslas terapija, kas notiek muzejā jeb mākslas izstādē, tās mērķis ir kopējās emocionālās veselības uzlabošana. Mākslas terapijas sesija sastāv no sarunas un radošā darba.