Saruna un meditācija par kultūrvēsturiskajām traumām

11/09/2019
Izdrukāt
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
1

18. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Klusuma un meditācijas istabā (4. stāvā) notiks saruna "Kultūrvēsturiskās traumas: rašanās un dziedēšana, indivīds un sabiedrība" kopā ar Junga analītiskās psiholoģijas biedrības vadītāju Gintu Teivāni. Pasākuma otrajā daļā — kopīga meditācija, ko vadīs "Via integralis" meditācijas skolotājs Ilmārs Latkovsis. Dalība bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

Ginta Teivāne intervijā žurnālam "Annas psiholoģija" par traumām saka: "Bieži vien tās ir ļoti dziļas sāpes, un tās ir ne tikai katra individuālās sāpes. Tās ir arī mūsu kultūrsāpes, kultūrtraumas. Viss, ko Latvijas cilvēki piedzīvojuši abos karos, izsūtīšanās, represijās un padomju gados, un tagad vēl čekas maisu atvēršana — tas viss ir uzvirmojis gaisā mūsu neizstāstītās lietas. Mūsu ēnu. Neizstāstītais, neapzinātais nogulsnējas un atstāj pēdas kolektīvās bezapziņas ietvaros, bet izpaužas ļoti individuāli, turklāt ikdienā un uz ik soļa."

Ginta dalās pieredzē arī ar savu dzimtas stāstu. Viņas tētis 19 gadu vecumā tika mobilizēts vācu armijā kā izpalīgs: "Tēta neintegrētā pieredze atstājusi manī  nepārliecības, nedrošības kompleksu, arī autoritātes kompleksu, ar ko es esmu ļoti strādājusi un cīnījusies."

Mēs katrs varam padomāt, kas no mūsu dzimtas vēstures notikumiem atbalsojas manā raksturā, uzvedībā, kompleksos?

Kāda ir meditācijas saikne ar kultūrtraumu apzināšanu un dziedināšanu? Par to runās Ilmārs Latkovskis. Kā parasti, būs arī kopīga meditācija.

20. un 21. septembrī LNB Ziedoņa zālē (1. stāvā) notiks starptautiska konference "Kultūras trauma un tās dziedināšana". Latvijas mērogā tā būs unikāla konference ar starpdisciplināru redzējumu par kultūras traumu atstātajām pēdām gan sabiedrībā kopumā, gan katra cilvēka un viņa ģimenes dzīvē. Vairāk par konferenci: www.jungabiedriba.lv.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: 67716235