Seminārs skolotājiem

27/09/2019
IzdrukātNosūtīt
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
1

21. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Virtakas klasē, LNB simtgades izstādē "Neredzamā bibliotēka" un pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" notiks tālākizglītības seminārs skolotājiem. Seminārs būt noderīgs vēstures, vizuālās mākslas, kulturoloģijas, latviešu valodas un literatūras, kā arī sākumskolas skolotājiem un klašu audzinātājiem. Skolotājiem būs iespēja iepazīt ekspozīcijas "Grāmata Latvijā" izglītojošo programmu dažāda vecuma skolēniem un gūt ieskatu Latvijas grāmatniecības vēsturē. LNB pētniece Kristīne Zaļuma vadīs ekskursiju izstādē "Neredzamā bibliotēka", savukārt muzejpedagogu vadītās praktiskās nodarbībās varēs gan pilnveidoties, gan smelties idejas jaunām darba metodēm. Iecerēta noslēguma diskusija, kā jēgpilni izmantot neformālās izglītības piedāvājumu, lai uzlabotu skolēnu kompetences un prasmes.

Dalība seminārā ir bez maksas, bet iepriekš jāpiesakās. Vietu skaits ierobežots. Pieteikumā lūgums norādīt vārdu, uzvārdu un personas kodu (nepieciešams apliecību izsniegšanai), kā arī informēt par izvēlēto praktisko nodarbību. Pieteikšanās: gramata.latvija@lnb.lv vai pa tālr. 26420065.

LNB ir akreditēta pieaugušo izglītības iestāde un par piedalīšanos seminārā skolotāji saņems profesionālās pilnveides apliecības atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569.

Semināra dienas kārtība

9.00–9.10 Reģistrācija, kafija
9.109.40 Informācija par izglītības iespējām LNB un pastāvīgās ekspozīcijas "Grāmata Latvijā" izglītojošā programma
9.40–9.55 Ekskursija uz Bērnu literatūras centru un ieskats lasīšanas veicināšanas programmās
10.0011.00 Nodarbība "Lasīšana kā pretošanās jeb pašizdots" metodoloģija
11.00–12.00 Kristīnes Zaļumas vadīta ekskursija izstādē "Neredzamā bibliotēka"
12.0012.30 Pusdienu pārtraukums
12.30–14.15 Dalība izvēlētajā nodarbībā (lūgums piesakoties norādīt, kurai no abām grupām pievienosieties):
– grafikas, kaligrāfijas, marmorēšanas un citu radošo darbnīcu demonstrējums Virtakas klasē;
– muzejpedagoģisko nodarbību metožu demonstrējums ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" un izstādē "Neredzamā bibliotēka" (pašvadīta ekskursija vidusskolēniem, ekskursija ar uzdevumu grāmatiņu pamatskolā, nodarbība sākumskolai "Ja es būtu grāmata", darba lapa kā sarunu ceļvedis izstādē).
14.15–15.00 Kafija un diskusija grupās "Jēgpilna neformālās izglītības integrēšana mācību procesā"

 

Papildu informācija:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 26420065
E-pasts: gramata.latvija@lnb.lv