Starptautiskajā Literatūras festivālā "Prozas lasījumi" šogad viesosies Japānas rakstnieki

03/12/2019
IzdrukātNosūtīt
Starptautiskajā Literatūras festivālā "Prozas lasījumi" šogad viesosies Japānas rakstnieki
Starptautiskajā Literatūras festivālā "Prozas lasījumi" šogad viesosies Japānas rakstnieki
1

Starptautiskā Literatūras festivāla "Prozas lasījumi 2019" programmā no 3. līdz 8. decembrim šogad īpaša uzmanība veltīta Japānas literatūrai. Festivālā ar lasījumiem piedalīsies pasaulē atzīti mūsdienu prozas autori no Japānas – Ito Ogava, Kjoko Nakadžima un Dans Osano –, kā arī vairāki citi pasākumi mijiedarbosies ar Japānas kultūru. 7. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva ātrijā iepriekšminētie autori piedalīsies pasākumā "散文朗読会 Sanbun rōdoku-kai". Ieeja bez maksas.

Viena no autorēm ir Ito Ogava, viņas romāns "Atgūtās mīlas restorāns" 2008. gadā kļuva par bestselleru Japānā (pārdots vairāk nekā 1 milj. eksemplāros) un ticis tulkots angliski, franciski un itāliski, kā arī piedzīvojis ekranizāciju Japānā. Autorei ir īpaša interese par Latvijas kultūru, kas iedvesmojusi radīt grāmatu "Dūraiņi", kuras fragmenta lasījumu būs iespējams dzirdēt pasākumā.

Savukārt autore Kjoko Nakadžima iepazīstinās lasītājus ar romānu "Mazā māja", kas izdots 2010. gadā un saņēmis Japānas literāros apbalvojumus, tulkots un izdots Lielbritānijā, Francijā, Ķīnā un Korejā.

Bet mūsdienu dzejnieks un rakstnieks Dans Osano, kurš raksta dzeju senajā japāņu tradicionālajā žanrā – tanka, lasīs fragmentu no šogad Japānā izdotā romāna "Ass", kas atspoguļo Japānas pamatsalas Ziemeļu reģiona savdabību. Lasījumi skanēs japāņu un latviešu valodā: Ogavas un Nakadžimas romānu fragmentus no angļu valodas tulkojis un lasīs Vilis Kasims, bet Osano fragmentu no japāņu valodas tulkojusi Agnese Haijima. Pasākumu un sarunas pēc lasījumiem vadīs dzejnieks un publicists Ilmārs Šlāpins. Saruna ar rakstniekiem norisināsies  angļu valodā. Muzikālo pavadījumu nodrošinās Ansis Janons.

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv. Festivāla aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un Instagram.

Starptautisko Literatūras festivālu "Prozas lasījumi" organizē Latvijas Rakstnieku savienība kopā ar partneriem – TV raidījumu "Literatūre", Starptautisko Ventspils rakstnieku un tulkotāju māju, Ziemeļu ministru padomes biroju Latvijā, "Rīgas Satiksmi", Latvijas PEN, interneta žurnālu "Satori", Latvijas Mākslas akadēmiju, Mākslas staciju "Dubulti", Jaunā teātra institūtu, ISSP, konTEKSTU. Festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, programma "Latvijai 100", Japānas fonds, Japānas vēstniecība, Igaunijas vēstniecība un "Baltic Bonsai Park".

 

Informāciju sagatavoja:
Elizabete Lukšo-Ražinska
E-pasts: prozaslasijumi@gmail.com
Tālr.: +371 29149186