Vadītājs

Izdrukāt
Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks
Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks

Andris Vilks ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem bibliotēku un informācijas zinātnes speciālistiem Latvijā. Viņš ir būtiski veicinājis bibliotēku nozares, kā arī informācijas un zināšanu sabiedrības attīstību nacionālajā un Baltijas valstu līmenī. A. Vilks ir guvis plašu atzinību arī starptautisku nozares profesionāļu vidū.

A.Vilks ir dzimis 1957. gadā Rīgā. Kopš 1978. gada strādā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (tolaik V. Lāča Latvijas PSR Valsts bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļā) un kopš 1989. gada ir tās direktors. Viņš ir doktorants un pasniedzējs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļā.

Jau kopš 1989. gada līdz pat šodienai A. Vilks ir dedzīgi sekmējis un turpina sekmēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta Gaismas pils attīstību, kas ietver sevī bibliotēkas jaunās ēkas celtniecību, Gaismas tīkla un Nacionālās Digitālās bibliotēkas "Letonica" izveidi.

A.Vilks ir piedalījies un aktīvi piedalās dažādu valsts un starptautiskā mēroga organizāciju darbā.

Pašreizējie amati:

Iepriekš ieņemtie amati:

Apbalvojumi:

Triju Zvaigžņu ordenis (IV), Atzinības krusts (II), Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Nīderlandes, Itālijas un Zviedrijas valsts apbalvojumi, Barikāžu medaļa, Latvijas Republikas Ministru kabineta Balva, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Cicerona Balva, Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" balva "Laiks Ziedonim" nominācijā par dzīvi literatūrā "Bize", Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas Balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā.

 

IEPRIEKŠĒJIE BIBLIOTĒKAS VADĪTĀJI