ArtStor

Izdrukāt

ARTSTOR

Izdevējs: Artstor
Apraksts: The ARTstor Digital Library ir tiešsaistes attēlu bibliotēka, kurā pieejami vairāk nekā 1,5 milj. attēli no ievērojamu muzeju kolekcijām (MoMA, Musée du Louvre, Natural History Museum (London), u.c.), īpašām kolekcijām (Magnum Photos: Contemporary Photojournalism, The Metropolitan Museum of Art, u.c.) un foto arhīviem. Tajā pārstāvēti nozīmīgi mākslinieki, fotogrāfi (Jessie Tarbox Beals (1870-1942), Arnold Genthe (1869-1942), u.c.) un zinātnieki. Bibliotēka piedāvā plašu nozaru aptvērumu - arhitektūra un pilsētu plānošana, ainavu arhitektūra, izpildītājmāksla, dekoratīvā māksla, tēlniecība, interjera dizains, grafiskais dizains, mode, apģērbi un rotas, zinātne, tehnoloģija un rūpniecība, medicīna, mūzika, u.c. Bibliotēkā atrodami audiovizuālie materiāli, ilustrācijas, gleznas, zīmējumi un akvareļi, rokraksti un manuskriptu iluminācijas, kartes, diagrammas un grafiki, fotogrāfijas, u.c. Attēlu bibliotēka piedāvā meklēšanas un pārlūkošanas iespējas pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas, nozarēm, kolekcijām, mākslas virzieniem, laikposmiem, u.c. Meklēšanas rezultātus iespējams filtrēt, lejupielādēt ar augstu izšķirtspēju tikai akadēmiskiem mērķiem, skatīt skulptūru attēlus 3D formātā, kā arī 3 600 panorāmas skatu pasaules arhitektūrai (QuickTime Virtual Reality).
Tematiskais aptvērums: Arhitektūra, māksla, dizains, mode, mūzika, rūpniecība, medicīna, sociālās un humanitārās zinātnes u.c.
Datubāzes veids: Pilnteksta datubāze
Satura veids: Attēli
Satura valoda: Angļu valoda, bet mainot, saskarnes valodu aprakstus, iespējams tulkot izvēlētajā valodā.
Saskarnes valoda: Angļu, latviešu, krievu, vācu, franču, poļu un citas valodas.
Piekļuve: Pieejama visās LNB lasītavās

Pamācība datubāzes izmantošanā (PDF)
Video pamācība

 

ARTSTOR datubāzu ceļveži

Artstor autortiesību un attēlu izmantošanas ceļvedis sniedz informāciju, kā droši izmantot attēlus saskaņā ar Artstor digitālās bibliotēkas lietošanas noteikumiem, kā noteikt attēlu avotus, un kā atrast un izmantot attēlus publikācijām. Vairāk informācijas ŠEIT.

Artstor piedāvā jaunu ceļvedi, kas sniedz kopēju pārskatu par bibliotēkas Shared Shelf Commons brīvpieejas attēlu kolekcijām. Vairāk informācijas ŠEIT.