Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti par autortiesībām

11/02/2020
Izdrukāt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Ceturtdien, 27. februārī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkzinātnes lasītavā (8. stāvā) notiks kārtējais pasākums ciklā "Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti". Sarunas tēma – aktualitātes autortiesību jomā, kuras skar kultūras mantojuma iestādes. Pasākumā par jaunumiem autortiesību jomā dalīsies Kultūras ministrijas Autortiesību nodaļas vadītāja Linda Zommere. Dalība bez maksas.

2019. gada 17. aprīlī tika pieņemta Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva 2019/790 par autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū, ar kuru tiek grozītas direktīvas 96/9/EK un 2001/29/EK. Jaunā direktīva Eiropas valstīs ir jāpārņem nacionālajos likumos līdz 2021. gada 7. jūnijam.

Direktīvas par autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū mērķi:

  1. pielāgot atsevišķus izņēmumus un ierobežojumus digitālajai un pārrobežu videi;
  2. uzlabot licencēšanu un plašāku satura pieejamību;
  3. nodrošināt labi funkcionējošu tirgu.

Kultūras ministrijas autortiesību speciāliste klātesošajiem pastāstīs, kādas izmaiņas autortiesību jomā attiecībā uz kultūras mantojuma iestādēm paredz jaunā Eiropas Savienības direktīva, un kā plānots šo regulējumu iestrādāt Autortiesību likumā. L. Zommere ne vien sniegs prezentāciju, bet arī atbildēs uz jautājumiem, kas kultūras mantojuma iestādēm radušies dažādu autortiesību situāciju risināšanā.

Uz pasākumu aicināti visi interesenti.

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana publicitātes mērķiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere
Bibliotēku attīstības centra projektu koordinatore
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv
Tālr.: 67716047