Tīnas Eskilsones instalācija-izstāde "Ūdens atspulgi"

29/08/2019
IzdrukātNosūtīt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Līdz 2019. gada 8. septembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas oranžērijā (1. stāvā pie ieejas) skatāma zviedru mākslinieces Tīnas Eskilsones (Tina Eskilsson) radīta un Baltijas jūras festivālam pieskaņota mākslinieciska instalācija-izstāde "Ūdens atspulgi". Ieeja bez maksas.

Izstādi veido 28 zemi organiskā stikla objekti, kas pildīti ar ūdeni no Baltijas jūras. Tie ir brīvi izvietoti telpā uz grīdas. Ūdens atspīd un spoguļojas apakšā esošajos spoguļos. Ūdens atspulgi no apakšas rada ilūziju, ka grīdā ir caurums un katra no šīm mazajam ūdenstilpnēm ir atšķirīga.

Šī instalācija, kā ierasts mākslinieces Tīnas Eskilsones darbos, ir pastāvīgi mainīga. Ūdens maz pamazām izgaros un mainīs formu izstādes laikā no 25. augusta līdz 8. septembrim.

Tīna Eskilsone ir zviedru māksliniece, dzimusi Smolandstenarē. Dzīvo un strādā Stokholmā, Zviedrijā. Ūdens ir mākslinieces Tīnas Eskilsones mākslas pamattēma. Viņa izmanto skaņu, gaismu, zīmējumus, gleznojumus, filmas, performances, foto un dažādas drukas un grafikas tehnikas, lai ilustrētu bažas par ūdens uzvedību un nozīmi. Viņas darbi izstādīti liela mēroga solo izstādēs nozīmīgākajos mākslas muzejos un starptautiskās mākslas galerijās visā pasaulē tādās valstīs kā Austrālija, Brazīlija, Kuba, Somija, Francija, Vācija, Islande, Polija, Turcija, Katara un ASV. Tīna ir arī realizējusi daudzus sabiedriskus projektus slimnīcās, skolās un publiskajos peldbaseinos. Viņas māksla ir pārstāvēta muzejos un nozīmīgās mākslas kolekcijās. Tīna ir saņēmusi vairākus prestižus apbalvojumus un stipendijas. Vairāk: www.tinaeskilsson.com.

Instalācija-izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.