"Ungārijas dienu 2017" ietvaros Nacionālajā bibliotēkā atklās ungāru grāmatu izstādi

02/10/2017
Izdrukāt
"Ungārijas dienu 2017" ietvaros Nacionālajā bibliotēkā atklās ungāru grāmatu izstādi
"Ungārijas dienu 2017" ietvaros Nacionālajā bibliotēkā atklās ungāru grāmatu izstādi
1

5. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) "Ungārijas dienu 2017" ietvaros sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā tiks atklāta izlases veida grāmatu izstāde "Atklāj ungāru literatūru". Tā apskatāma līdz 5. decembrim. Ieeja bez maksas.

Grāmatu izstādē būs apskatāmi gandrīz 100 latviešu valodā izdotie ungāru literatūras darbi, starp kuriem lasītājs atradīs tādus slavenus ungāru autorus, kā Magda Sabo, Šāndors Mārai, Erika Bartoša un daudzus citus. Bez tiem interesentiem būs iespēja iepazīties arī ar grāmatām angļu valodā, gūstot priekšstatu par Ungārijas vēsturi, arhitektūru, mākslu un mūziku. LNB visvecākā pieejamā no ungāru valodas tulkotā grāmata izdota 1865. gadā, bet jaunākā – 2017. gadā. Pasākuma ietvaros Ungārijas vēstniecība Latvijā dāvinās LNB grāmatas angļu valodā.

Pasākuma apmeklētājiem būs unikāla iespēja caur sarunām iepazīties ar pazīstamo latviešu tulkotāju Elgu Saksi, kura dalīsies savos stāstos par dzīvi, lielo mīlestību un pieķeršanos ungāru literatūrai, un to, kā viņa savulaik tikusies ar pasaulslaveno ungāru rakstnieci Magdu Sabo.

Šī gada rudenī izdevniecība "Jumava" izdos Magdas Sabo romānu "Mirklis" un tas būs devītais latviešu valodā izdotais Magdas Sabo darbs, kuru pārtulkojusi Elga Sakse. Elga Sakse ir vienīgā, kura vēl joprojām tulko ungāru literatūru uz latviešu valodu. 

IZSTĀDES DARBA LAIKI
P., T., Pk. 12.00–20.00
O., C. 9.00–17.00
S. 10.00–17.00
Sv. slēgts

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: 67716235