Vēsturnieka Jurija Sļozkina lekcija par Krievijas pirmo boļševiku dzīvēm un sociālisma bojāejas cēloņiem

12/02/2018
IzdrukātNosūtīt
Jurijs Sļozkins. Publicitātes foto
Jurijs Sļozkins. Publicitātes foto
1

Piektdien, 16. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) akadēmisko lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" ietvaros notiks vēsturnieka Jurija Sļozkina (Yuri Slezkine) vieslekcija "Krievijas revolūcijas dzīve un nāve" (The Life and Death of te Russian Revolution). Pasākums notiks angļu valodā. Ieeja bez maksas.

Lekcijā tiks apskatīta pirmo boļševiku dzīve kopš brīža, kad viņi iestājās apokaliptiskajā sektā, kas tolaik bija pazīstama kā "jauna veida partija", līdz pat laikam, kad vairums šo aktīvistu tika arestēti par terorismu un nodevību. Lekcijā tiks runāts par saikni starp boļševiku privāto dzīvi un mileniārajām cerībām, vienlaikus cenšoties aizrakties līdz sociālisma priekšlaicīgās bojāejas cēloņiem. Lekcijas pamatā ir Sļozkina jaunā grāmata "The House of Government: A Saga of the Russian Revolution" (Princeton, 2017), kas ir vēsturiski etnogrāfisks pētījums Maskavas centra dzīvojamo ēku kompleksā, kur savulaik tikuši izmitināti partijas vadības pārstāvji, tostarp arī daži slaveni latviešu boļševiki.

Jurijs Sļozkins ir vēstures profesors Kalifornijas Universitātē, Bērklijā (University of California, Berkeley). Viņš ir trīs plaši lasītu un augsti novērtētu grāmatu autors. "Arctic Mirrors: Russia and the Small Peoples of the North" (Cornell, 1996) vēsta par Krievijas impērijas un padomju varas centieniem pārveidot ziemeļu tautas. "The Jewish Century" (Princeton, 2006) ir ieguvusi National Jewish Book Award (un tulkota arī lietuviski). Nesen iznākušo "The House of Government: A Saga of the Russian Revolution" (Princeton, 2017) par gada grāmatu atzinuši tādi izdevumi kā "The Guardian" un "Le Monde", un to savā redaktora izlasē iekļāvis arī "The New York Times".

Akadēmisko lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijā un ārzemēs veiktajiem antropoloģiskajiem pētījumiem un veicināt starpdisciplināru sadarbību dažādu nozaru pārstāvju vidū. Pasākumu organizē Latvijas Antropologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nozaru literatūras centru.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: 67716235